Пн, 6 Січ 25
-0°C

Гроші живуть за законом трьох “Р”

Ella 26 Травня, 2020

Хочемо ми цього чи ні, але наше життя завжди підпорядковується певним законам –  всесвіту, природи, фізики і, навіть, грошей.

Дивно, так, що є закон грошей? Чули про такий, знаєте як він працює?  Якщо ні, тоді сьогодні дізнаєтеся.

Закон, про який ми поговоримо, ще називають законом 3Р (трьох “Р”) і він вважається фундаментом фінансової грамотності.

Три “Р” розшифровуються як:

 Р1 – робочий капітал;

 Р2 – витратний капітал;

 Р3 – резервний капітал

Далі про це по порядку.

Р1- робочий капітал – це капітал, який ми отримуємо на роботі у вигляді зарплати, це дохід від бізнесу, пенсія, стипендія і т.д.

Р2 – витратний капітал – це наші повсякденні витрати на потреби в харчуванні, одязі, комунальних послугах, розвитку, навчанні і т.д. Цей капітал є життєво необхідним. Згодні?

Проте самим хитким капіталом є 1Р (робочий капітал), так як він залежить від працездатності людини.  Кожна людина може його втратити, що спричинить за собою скорочення 2Р. 

Умови карантину показали, а також дослідження компанії “Градус” підтвердили, що в 6.9% опитаних українців за умови втрати роботи грошей вистачить на лише кілька днів, на 2 тижні грошей вистачить у 16.8% українців, а у 57% опитаних гроші спливуть через місяць.  І це жахливо.  Ми живемо і не замислюємося про майбутнє, ми живемо сьогоднішнім днем.  «Звичайно, – скажете ви, – я зараз хочу отримувати задоволення.  Я ж працюю і заслуговую на благо».  Так, це правда, але хіба ви не заслуговуєте на благо, коли перестанете працювати?  Ви хотіли б мати той рівень доходу, як зараз, коли ви припините працювати?  Впевнена, що так.

Так ми підійшли до 3Р – резервного капіталу.  Це ваша фінансова подушка безпеки. Мені дуже подобається вислів з книгиі “Найбагатша людина в Вавилоні” Джорджа С. Клейсона: “Золото тягнеться до того, хто відкладає десяту частину свого заробітку, забезпечуючи майбутнє собі і своїй родині”.  В книзі говориться про те, що треба створювати резервний капітал.

Є два види резервного капіталу: тактичний і стратегічний.

Тактичний – це запас грошей у вашому користуванні, в доступі, він має становити 6-12 окладів сім’ї.  Це дозволяє відчувати себе комфортно в непередбачених ситуаціях.

Стратегічний – це ваш запас грошей, який забезпечить вам гідне життя в той період, коли ви вже не зможете працювати.

Як висновок із закону трьох:

  • Щоб бути повністю захищеним від несподіванок, ви повинні мати ліквідні заощадження, рівні за величиною вашим звичайним витратам за два-шість місяців.
  • Ви повинні застрахуватися, щоб убезпечити себе на екстрений випадок, який ви не зможете оплатити зі свого банківського рахунку.
  • Вашої кінцевою фінансовою метою повинно бути таке накопичення капіталу, щоб відсотки з інвестицій приносили вам більше доходу, ніж ви отримуєте на роботі.

Закони грошей пояснюють, як досягти фінансової незалежності. Неважливо, з чого ви починаєте. Ви можете почати, навіть якщо глибоко загрузли в боргах або працюєте на когось іншого. Навіть якщо раніше ви не ставилися до грошей всерйоз, сьогодні ви можете почати відкладати їх, акуратно інвестувати, щоб з часом розрахуватися з боргами і досягти своїх фінансових цілей. Сотні тисяч чоловіків і жінок здобули фінансову незалежність, почавши з нуля і слідуючи вищенаведеним законам.

Єдине реальне питання щодо грошей, яке ви повинні задати собі – наскільки сильно ви цього хочете. Пам’ятайте: ви завжди вільні у своєму виборі.

Ви самі відповідаєте за себе. Ніхто не зробить цього за вас. Все завжди у ваших руках.

Якщо ви слідуєте цим законам і принципам, досить довго і наполегливо проявляєте рішучість, то ніщо не зможе перешкодити вам досягти фінансового процвітання.

Фінансовий консультант з індивідуального планування Наталя Назаренко

P.s. Буду рада допомогти вам і проконсультувати щодо резервного планування.  Чекаю ваші питання, відгуки, думки 😊