Сб, 28 Гру 24
1.5°C

Хаб Білозерської громади допоміг в адаптації брата і сестри

Наталія Свирида 08 Листопада, 2024

У Білозерській ТГ діє хаб допомоги родинам з дітьми від ЮНІСЕФ. Фахівці працюють у самому просторі, а мобільні бригади відвідують чотири населені пункти громади та виявляють потреби місцевих сімей у межах кейс-менеджменту. Робота з працівниками хабу принесла позитивні зміни у життя Світлани та її двох дітей – 13-річної Юлії та 9-річного Єгора.
Про це повідомив Громадський вісник Херсонщини.
Після того, як розпочалось повномасштабне вторгнення, родина евакуювалась на Тернопільщину, і лише через рік повернулась додому. Світлана та її діти вперше побували у хабі під час його відкриття. Після цього дітлахи почали регулярно відвідувати заняття. Туди їх підвозить мобільна бригада, оскільки сім’я мешкає за кілька кілометрів від хабу.
Єгор двічі пішов до першого класу: на Херсонщині та Тернопільщині, а після цього – одразу до третього. Розвивальні уроки у хабі допомогли йому адаптуватись до навчального процесу. Юлія під час відвідування простору знайшла нових друзів.

“Син часто приносить додому різні поробки, розповідає, як весело вони танцювали в хабі, як йому подобаються психологічні сесії з Наталією, як він вперше навчився в хабі крутити хула-хуп та стрибати на скакалці. Він став дуже комунікабельним”, – поділилась Світлана подробицями дозвілля сина.
Практична психологиня мобільної бригади Наталія розповіла, що Юлія та Єгор відвідують не лише психологічні сесії, а й групові заняття та арттерапію. Діти грають у розвивальні та рухливі ігри, беруть участь в обговореннях стосовно мінної безпеки.
 
Команда простору надає допомогу не лише дітям, а й їхнім батькам – вони можуть отримати психологічні консультації. Загалом присутність батьків на заняттях у хабі підіймає настрій малечі.
Робота мобільних бригад теж значно допомагає у покращенні життя родин із дітьми.
“Ми можемо хоч трішки задовольнити потреби дітей та їхніх сімей, які опинилися в складних життєвих обставинах і потребують допомоги. Неможливо переоцінити цю частину нашого проєкту, яка називається кейс-менеджмент”, – додала кейс-менеджерка Римма.

 

Наталія Свирида

Статті автора