Хаби для допомоги родинам з дітьми запрацювали у Чорнобаївці, Надеждівці та Лиманці
Три сільських хаби почали свою роботу у Херсонській області взимку 2024 року. Тут родини з дітьми можуть отримати інтегровану психосоціальну підтримку.
Про це повідомив “Громадський вісник Херсонщини” на своєму сайті
Від відкритих хабів у Надеждівці, Лиманцю та Чорнобаївці, у межах проєкту ГО “Успішна жінка” та ЮНІСЕФ, також запрацювали мобільні бригади.
Хаб у селі Надеждівка веде активну діяльність з початку січня 2024 року. За цей час тут провели майже 30 заходів для дорослих та дітей: заняття з мінної безпеки, творчі майстер-класи, лекції з позитивного батьківства тощо. Хаб розташований у безпечному приміщенні з укриттям, за допомогою Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) обладнаний меблями, навчальними матеріалами та гаджетами.
На базі хабу працюють соціальний працівник, психолог та логопед, які проводять заняття з арттерапії, дитячу медитацію, активні ігри, надають психосоціальну підтримку.
Мобільна бригада з усіма фахівцями хабу відвідувала інші села громади: Миролюбівку, Знам’янку, Зорівку та Черешеньки. З віддалених населених пунктів бригада також може підвезти дітей на заходи у Надеждівку.
Місцеві майстрині проводять тут художні майстер-класи та творчі заняття для дітей.
Хаб у селі Чорнобаївка працює вже місяць, проведено 8 заходів з психосоціальної підтримки, дітей консультують логопед та соціальний працівник.
Третій хаб знаходиться у селі Лиманець, за місяць роботи тут пройшло понад 10 заходів на базі закладу і на виїзних зустрічах в різних селах Дар’ївської громади.
Перед початком занять фахівці хабу проводять індивідуальні зустрічі на виявлення проблем у дітей, збирають інформацію від батьків про психічний стан дітей та їхнє мовлення, проводять тестування для розробки подальшого плану роботи.
- Збільшені виплати надаватимуть дітям загиблих (померлих) Захисників і Захисниць України, які добровільно брали участь у заходах, необхідних для забезпечення оборони України, та не входили до складу добровольчих формувань територіальних громад. Статус для таких неповнолітніх встановлюється згідно із Законом «Про статус ветеранів війни та гарантії їх соціального захисту». З 1 квітня розмір виплат на одну дитину зросте з 2361 гривні до 7800 гривень.
- На тимчасове перебування за кордон, до Польщі, виїхали 37 дітлахів з Херсонщини. Це юні мешканці Миролюбівки, Кізомису, Музиківки, Велетенського, Білозерки, Янтарного, Зміївки, Берислава та Херсона. Їх супроводжують 37 дорослих. За кордоном дітей очікуватиме комфортне проживання, харчування, розваги, культурне дозвілля.
- Дитячий будинок сімейного типу (ДБСТ) – це сім’я, що виховує не менш ніж 5 дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування. Родина створюється за бажанням подружжя або окремої неодруженої особи. Цим сім’ям надається необхідна допомога від держави.