Нд, 29 Гру 24
0.8°C

Інтерв’ю з кандидатами на посаду селищного голови Білозерської ОТГ

Ella 14 Жовтня, 2017

Наталія  Вячеславівна  Кириленко народилася  11  жовтня 1963  р.  у  Джамбулі,  Казахстан. Там у 1980 році закінчила середню школу і вступила до Технологічного  інституту  легкої  та  харчової промисловості на економічний факультет. З 2001 до 2005 р. навчалася  на  курсах  підвищення кваліфікації від банку «Аваль». З 1989  р.  працювала  в  “Агропром-банку”, потім – у банку Україна» – від економіста до начальника відділу  у  Білозерці.  З  2001  р.  –  начальник безбалансового відділення  Херсонської  філії  банку «Аваль»  у  Білозерці.  З  2007  р. працює  керівником  центру  продаж ПрАТ СК «Провідна» у Білозерці. Заміжня, виховує сина і доньку.

  1. З якою метою ідете на вибори?

–  Йду  на  вибори  не  з  метою отримати це поважне “крісло”, а з реальним планом роботи по розвитку громади.

  1. Назвіть три основні пункти передвиборної програми.

– Разом із обраними депутатами з округів необхідно затвердити програму  соціально-культурного зростання громади.

– Провести інвентаризацію всіх об‘єктів нерухомості, що належать громаді. Встановити, в якому стані вони перебувають. На даний час багато з них зруйновані, забруднені,  знаходяться  в  аварійному стані. Прийняти рішення щодо подальшої долі цих об‘єктів.

–  Потрібно вирішувати  питання  з робочими  місцями. Варто всерйоз замислитись  над тим,  що молодь  залишає  свої  домівки, їдучи на заробітки за кордон, іноді назавжди.

  1. Якими будуть  Ваші  перші кроки на новій посаді у разі пере моги на виборах?

– На території ОТГ необхідно навести  побутовий  порядок.  Засмічення  вулиць  просто  кидається  в очі, у тому числі і центральних.  У новій раді необхідно створити комітети  за  напрямками  діяльності, відповідальні за різні сфери. Крім того,  потрібно  зберегти    інфраструктуру  громади:  дитячі  садки, школи, комунальні заклади.

  1. Як зробити діяльність нової ради максимально відкритою для людей, а громаду – більш активною у житті ОТГ?

–  Робота  нової  ради  повинна бути  максимально  прозорою  для людей.  Населення  має  знати,  за яким призначенням розподіляються  та  витрачаються  бюджетні кошти.  Треба створити офіційний сайт громади в соціальній мережі, щоб кожна  людина  могла  бачити,  як витрачаються податки.

 

Альона Петрівна Зелінська народилася  1  червня 1979  р.  у місті Дальнореченськ Приморського краю. З 1986 по 1996р. навчалася у Велетенській школі, яку закінчила із золотою медаллю. З 1996 до 2001р. навчалася у Херсонському державному аграрному університеті, отримала спеціальність “Облік і аудит”, має кваліфікацію економіста з обліку та аудиту. З 2001 до 2003р. працювала оператором пульту управління у ВАТ “Херсонський комбінат хлібопродуктів”, з 2003р. – бухгалтером ЗАО “Агрофірма “Радан”, з 2004 до 2006р. – менеджером відділу логістики та маркетингу ПП “Алкоопт”. З 2006 до 2008р. працює спеціалістом з логістики у ПП “Санта-Україна”, потім – у ТОВ “Светотехника-Херсон”, де 2008 до 2014р. обіймала посаду заступника директора з транспортно-складської логістики. 2014-2015рр. – фінансовий консультант ТОВ “Еулайф-Груп”. У 2015р. обрана депутатом Кізомиської сільської ради VII скликання. Член постійної комісії з питань планування, бюджету, фінансів та соціально-економічного розвитку. Активна громадська діячка. Заміжня, виховує сина.

  1. З якою метою ідете на вибори?

Мені дуже хочеться жити в Європейській країні де  людина має доступ до освіти, охорони здоров’я, управління громадою, відчуває себе захищеною, може вільно реалізувати себе, живе у достатку i є відповідальною перед суспільством. І також розумію, що це можливо, якщо все це буде реалізовано у кожній громаді по всій Україні починаючи з найнижчого рівня – сільських та селищних громад. Досвід активної депутатської та громадської  діяльності за останні два роки та шалений супротив з боку органів влади будь-що змінювати та співпрацювати  у напрямку розвитку громади дав мені можливість вивчити законодавство, принципи функціонування  органів влади та бажання очолити об’єднану громаду.

Вважаю, що сила громади –  в людях, тому на  вибори іду з метою розвивати громаду, створити умови для розкриття людського потенціалу, щоб моя діяльність принесла користь якомога більшій кількості людей і щоб таки жити в Європейській Україні.

  1. Назвіть три основні пункти передвиборної програми.

Ні для кого не секрет, що запорукою успіху у управлінні територією є проведення заходів  в сфері економічного розвитку, суспільного розвитку та екологічного збалансованого розвитку.

У сфері економічного розвитку основним пунктом моєї прграми  є запровадження системи енергоменеджменту, енергомоніторингу та реалізації енергоефективних проектів із приєднанням до провідної ініціативи «Угода мерів», котра охоплює місцеві та регіональні органи влади, які беруть зобов’язання підвищувати енергоефективність та нарощувати використання відновлюваних джерел енергії на своїх територіях.

У сфері соціального розвитку – зробити всі процеси життя в громаді прозорими та відкритими при цьому розвивати взаємодію влади і громади до рівня партнерства.

У сфері екологічного розвитку  –  є запровадження роздільного збирання сміття і розвиток відповідної інфраструктури.

  1. Якими будуть ваші перші кроки на новій посаді у разі перемоги на виборах?

Процес формування ОТГ не завершується першими виборами навіть можна сказати тільки після виборів починається чи не найвідповідальніший етап. І перші два місяці, а то і пів року будуть дуже не легкими. До нового року треба буде  встигнути реорганізувати сільські ради, які увійшли до ОТГ, провести інвентаризацію усього майна громад та прийняти вже спільний бюджет та програму соціально-економічного розвитку на 2018 рік.

ОТГ отримує нові повноваження, зокрема у освітній та медичній сфері, щоб з  січня 2018 року громада отримала медичну та освітню субвенції необхідно буде до нового року створити і зареєструвати свої відповідні відділи та організувати їх роботу, провести тендери на закупку паливно-мастильних матеріалів та продуктів харчування для шкільних та дошкільних навчальних закладів. І все це необхідно буде робити паралельно із формуванням нової структури   апарату ради.

Також вкрай важливим кроком буде з самого початку розпочати процес створення стратегії розвитку громади, який формується на 5-7 років і з обов’язковим залученням до цього процесу громади.

Надважливим завданням для мене у цьому році буде потрапити громаді до третього останнього відбору проекту Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) «Децентралізація приносить кращі результати та ефективність» (DOBRE).

  1. Як зробити роботу нової ради максимально відкритою для людей, а громаду більш активною у житті ОТГ?

Відкритість і прозорість одні із основних принципів  які я планую використовувати у разі мого обрання і насправді прозорості та відкритості потребує не тільки рада, а й всі комунальні заклади. Це максимальний доступ до публічної інформації і її оприлюднення  через електронне врядування із використанням IT- технологій і сервісів, які полегшують громадянам шукати інформацію, опрацьовувати набори даних, подавати пропозиції і звернення (н-д:програмне забезпечення «Відкритий бюджет» , який створює інтерактивні візуалізації використання бюджетних коштів, «Єдина система відкритих  бюджетів шкіл та дошкільних закладів», портал звернень «Відкрите місто» та інш.). Відео фіксація і он-лайн трансляції засідань сесії ради, виконавчого комітету, комісій із наступним оприлюдненням на сайті.

Робота по збільшенню громадської активності  довготривала  та  потребує комплексного  підходу і послідовності починаючи. Вона включає в себе відкритість, прозорість, визначення потреб людей, залучення громади до прийняття рішень ( через громадські ради, вуличні комітети, громадські обговорення, електронні петиції та ін..), проведення толок і різних заходів  масового характеру (тематичні фестивалі, дні села ), постійну комунікацію і зворотній зв’язок, запровадження бюджету участі, просвітницькі заходи, спів фінансування проектів, співпрацю із громадськими організаціями.

 

 Микола  Павлович  КОЗАКОВ народився в селі Софіївка на Білозерщині, 26 травня 1951

року. З 1968 року розпочав трудову  діяльність  трактористом. Згодом  був  водієм,  механіком ПМК-142. З 2000 до 2013 р. працював  на  керівних  посадах  у ЗАТ «Примор’я-Сервіс»: заступником  директора,  директором пансіонату  «Волна».  У  2007 році закінчив Херсонський державний  університет.  Сьогодні  – охоронець Дніпровської ЗОШ.З 2005  року  –  член  ВО  «Батьківщина». З 2015 року депутат Білозерської селищної ради. Одружений, має двох доньок.

  1. З якою  метою  ідете  на вибори?

–  Забезпечити  виконання  закону на території ОТГ.

  1. Назвіть три основні пункти своєї перевиборної програми:

–  Збереження  дитячих  садків,  шкіл,  медичних  закладів, закладів культури.

–  Ревізія  земель,  ефективність їх використання.

–  Розвиток  фермерства,  підтримка малого і середнього бізнесу.

3.Якими будуть Ваші перші кроки на новій посаді у разі перемоги на виборах?

–  Інвентаризація  комунального майна.

– Життєзабезпечення  населених пунктів.

– Правопорядок, контроль  за продажем алкоголю.

– Розвиток інфраструктури ринків з продажу сільгосппродукції.

–  Заохочення  населення  до вирощування  ВРХ  за  рахунок кредитування.

–  Забезпечення  транспортного  сполучення  населених пунктів.

  1. Як зробити  діяльність нової  ради  максимально  відкритою для людей, а громаду –  більш  активною  у  житті ОТГ?

–  Підбір  професійних  кадрів, залучення молодих спеціалістів.

– Сприяння розвитку культури, спортивній орієнтації.

– Залучення інвестицій, реалізація проектів з облаштування  інфраструктурних  об’єктів на  сміттєзвалищі,  КНС,  розвиток фермерства.

 

Олег Валерійович Почтаренко народився 24 січня 1970 року у Херсоні. У 2002 році закінчив Київську Державну  академію  внутрішніх  справ  за спеціальністю  «Правознавство».  З 1987 до 1988 року працював у «Сільгосптехніці».  У  1988-1990  р.р.  проходив строкову службу в лавах Збройних Сил (десантні війська). Потім працював вчителем фізкультури в Батумській школі, навчався в Херсонському педагогічному інституті. До 2003 року працював на різних посадах у МВС. З 2003 до 2008 р. – в банку «Аваль». З 2008 р. надає приватні юридичні послуги. Безпартійний. Одружений, має сина.

  1. З якою метою ідете на вибори?

– Ретельно обмірковував вибір, який стоїть переді мною як громадянином та людиною, і вирішив йти на вибори для реалізації своєї програми розвитку ОТГ.  Всі, хто потребує захисту й опіки, не залишаться поза увагою влади і громади. Сила  громади  –  у  порозумінні  всіх верств  населення  та  справедливому використанні ресурсів.

2. Назвіть три основні пункти передвиборної програми.

– Пріоритет у здійсненні всіх заходів – закон. Основні пункти моєї програми: соціальний  захист  населення;  культура, освіта, спорт, охорона здоров’я, молодіжна політика; благоустрій.

  1. Якими будуть Ваші перші кроки на новій посаді у разі перемоги на виборах?

– Забезпечити прийняття, реалізацію та фінансування місцевих програм.

– Залучити кошти іноземних інвесторів для  створення  нових  робочих  місць.  За рахунок  інвестицій  та  коштів  місцевого бюджету  створити  умови  для  підтримки  багатодітних  сімей,  підвищити  рівень життя малозабезпечених верств населення: пенсіонерів, ветеранів, інвалідів.

–  Провести  ремонт  доріг  і  тротуарів, утримувати  їх  в  належному  стані.  Вирішити питання зі сміттєзвалищем, провести аудит (ревізію) ефективності використання уже виділених земельних ділянок, встановити  законність  їх  надання.  Притягнути до кримінальної відповідальності осіб, причетних до розкрадання бюджетних коштів. Останнє буде зроблено незалежно  від  результатів  виборів.

  1. Як зробити діяльність нової ради максимально відкритою для людей,  а  громаду  –  більш активною  у житті ОТГ?

–  Звітувати про  проведену  роботу перед  членами громади через ЗМІ, проводити соціальні  опитування.  Влаштовувати відкриті заходи серед населення ОТГ.

 

Дмитро  Ігорович  Стецевіч  народився 27 лютого 1984 року в м. Київ. У 2001 році закінчив  Білозерську  ЗОШ  №  3.  У  2012  році отримав  диплом  Херсонського  державного аграрного університету та спеціальність менеджера-економіста. У 2001-2005 роках працював у Білозерській філії ЗАТ «Херсонгаз». З 2005 до 2009 рік – у ПП «Стецевіч Д.І.». З 2009  року  працює  в  сфері  будівництва.  У 2007 році склав присягу і був посвячений в козаки Українського козацтва. П‘ять років був членом ВО «Батьківщина». На даний час позапартійний. Не одружений.

  1. 1. З якою метою ідете на вибори?

–  Кожна  людина  об’єднаної  територіальної громади хоче простих речей: впевненість у  завтрашньому  дні,  відчуття  захищеності, вирішення своїх проблем, мати можливість заробити на гідне життя тощо. Але нічого не змінюється, ніхто нічого не робить і не хоче робити: то грошей нема, то повноважень, то бажання. І так десятиліттями.  Це треба змінювати, треба йти і будувати інше майбутнє, іншу реальність. Озброївшись розумом, молодістю, щирим патріотичним серцем, я іду на вибори, щоб досягти нашої з вами спільної мети.

  1. Назвіть три основні пункти передвиборної програми.

– Створення та розвиток місцевого виробництва, адже це нові робочі місця та надходження до місцевого бюджету.

– Особлива увага –  дітям  шкільного віку.  Створення гуртків, де вони зможуть проявити і розвинути  свої  таланти, а  потім скористатися набутими навичками і знаннями  у дорослому житті.

– Благоустрій всіх сіл об’єднаної територіальної громади.

  1. Якими будуть Ваші перші кроки на новій посаді у разі перемоги на виборах?

– Визначити перелік проблем усіх населених пунктів об’єднаної територіальної громади. Зробити цей перелік публічним для громади.  Звітувати  перед  громадою  в  процесі вирішення даних проблем.

– Створення потужної команди професіоналів для активної роботи над вирішенням поставлених завдань.

–  Залучення  молоді  до  всіх  сфер  життя об’єднаної територіальної громади.

  1. Як зробити діяльність нової ради максимально відкритою для людей, а громаду – більш активною у житті ОТГ?

– Запровадити постійну звітність у роботі ради,  дотримуватися  принципів  прозорості всіх дій, залучати громаду до обговорення та вирішення всіх нагальних питань ОТГ. Кожна людина повинна бути почута і підтримана.

 

Антоніна  Іванівна  Чередник народилася 17 травня 1972 року у с.Кукавка Могилів-Подільського району Вінницької  області.  У  1974  р.  разом  із батьками переїхала на Херсонщину, до Новодмитрівки.  Навчалась  у  Томинобалківській середній школі, після її закінчення вступила до Херсонського політехнічного коледжу, у 1992 році отримала  диплом  за  спеціальністю  «Програмування автоматизованих виробничих систем», кваліфікація – технік-програміст.  У  2005-2009  р.р.  навчалася  в Одеському  національному  політехнічному  університеті  за  спеціальністю «Економіка підприємств». З 1992 до 1994 р. працювала оператором ЕОМ в обчислювальному центрі Херсонського облжитлокомунуправління. 1994-1998 р.р. – землевпорядник Томинобалківської сільської ради, соціальний працівник та начальник ВОС. З 1998 до 2000 р. – секретар та касир КООП «Прогрес», з 2000 по 2003 р. – секретар-диспетчер, секретар-статист ТОВ «Дніпро». З 1998 до 2003 р. – секретар керівника-обліковець СТОВ «Дніпро». З 2003 до 2006 р. працювала спеціалістом із земельних питань Томинобалківської  сільської  ради.  З  2006  року  –  Томинобалківський сільський голова. Заміжня, має доньку.

1.З якою метою ідете на вибори?

– Хочу перетворити наші селище і села у громаду з розвинутою інфраструктурою, в якій комфортно та приємно жити всім мешканцям, де підтримують енергійну молодість та поважають мудру старість.

  1. Назвіть три основні пункти передвиборної програми.
  • Створити сектор реагування на звернення громадян та “гарячу лінію” Білозерської ОТГ, а також зберегти робочі місця для покращення умов обслуговування населення.
  • Залучити інвестиції у розвиток виробничої та соціальної інфраструктур ОТГ.
  • За участю громади розробити стратегічний план економічного розвитку на найближчі 10 років, розробити і затвердити нові генеральні плани населених пунктів.
  1. Якими будуть Ваші перші кроки на новій посаді у разі перемоги на виборах?

– Зібрати фахову команду (виконавчий комітет із керівників бюджетних установ), співпрацювати із депутатським корпусом, громадськими активістами.

– Розробити, оприлюднити та затвердити бюджет на 2018 рік із врахуванням  всіх  основних  питань  фінансування  бюджетних установ і закладів, а також програми покращення життя громади.

– Втілити у життя програму з благоустрою (ліквідація стихійних сміттєзвалищ, встановлення зупинок і громадських туалетів, прибирання місць відпочинку, дитячих майданчиків і кладовищ).

  1. Як зробити діяльність нової ради максимально відкритою для людей, а громаду – більш активною у житті ОТГ?

–  Запровадити  громадський  контроль  за  використанням  бюджетних коштів (обговорення та оприлюднення).

–  Залучити  громадськість  до  розроблення  програм  розвитку об’єднаної громади і нормативно-правових актів, а також допомагати в їх реалізації. Підтримувати громадські організації та спілки.

– Оприлюднювати через засоби масової інформації та надавати на розгляд населенню проекти рішень сесії і виконавчого комітету.

– Проводити громадські слухання.

 

Олександр  Володимирович  Царюченко  народився  8  вересня  1968 року у Білозерці. У 1983 році закінчив Білозерську середню школу № 1 і вступив до Херсонського машинобудівного технікуму.  З  1987  року  працював  слюсарем ВО  «Херсонський  комбайновий  завод ім.Петровського». 1987-1989 р.р. – служба у лавах Збройних Сил. З 1989 р. працював  механіком  у  радгоспі  «Батумський». З 1990 по 1996 р. навчався у Мелітопольському  інституті  механізації сільського  господарства.  1998-1999  р.р. –  працював  головним  спеціалістом управління  агропромислового  розвитку Білозерської  РДА.  У  2002  році  закінчив навчання  в  Одеській  філії  УАДУ  при  Президентові  України.  2000-2001  р.р.  –  працює  головним  інженером  ВАТ  “Білозерське  РТП”, 2001-2002  р.р.  –  начальник  Білозерського  комбінату  комунальних підприємств, 2002-2003 – начальник відділу ЖКГ Білозерської РДА. З 2003 по 2005 р. працює заступником Білозерського селищного голови. 2005-2006 – начальник організаційного відділу апарату Білозерської районної ради. З 2006 р. – Білозерський селищний голова. 2015 р. – мобілізований до лав Збройних Сил України, учасник бойових дій у зоні АТО. Одружений.

  1. З якою метою ідете на вибори?

– За 11 років роботи на посаді Білозерського селищного голови напрацьовані довгострокові програми розвитку території. Майже завершена програма «Вуличне освітлення», розпочата реалізація ініціативи «Екологічне чисте довкілля», заплановано впровадження програми «Якісна питана вода – здоров’я нації». Основна мета – завершити та втілити у життя програми, які покращать умови проживання мешканців об’єднаної територіальної громади.

  1. Назвіть три основні пункти передвиборної програми.

*  Збереження  існуючої  мережі  соціальних,  освітніх,  медичних, культурних, спортивних закладів.

*  Створення  єдиного  комунального  підприємства  та  покращення матеріально-технічної бази.

* Організація пасажирського транспортного сполучення між Білозеркою, Надеждівкою, Томиною Балкою.

  1. Якими будуть Ваші перші кроки на новій посаді у разі перемоги на виборах?

* Формування молодої команди управлінців-менеджерів.

* Налагодження діалогу з новообраними депутатами.

* Розробка та винесення на громадські обговорення стратегічного плану розвитку території на 10 років.

  1. Як зробити роботу нової ради максимально відкритою для людей, а громаду – більш активною у житті ОТГ?

Білозерська  селищна  рада  сьогодні  максимально  відкрита для громади, в планах – започаткувати пряму трансляцію пленарних засідань ради та виконавчого комітету в мережі Інтернет.

Джерело: “Придніпровська зірка”