10 тисяч гривень виманили кіберзлочинці у мешканця Чорнобаївки
Жертвою кіберзлочинців став мешканець Чорнобаївської громади. Він у соціальній мережі перейшов за посиланням і ввів номер банківської картки.
Про це повідомляє поліція Херсонської області.
28-річний чоловік у соціальній мережі прочитав повідомлення про виплати від міжнародного фонду постраждалим від війни. Для отримання грошей треба було перейти за посиланням і ввести дані банківської картки. Постраждалий виконав всі рекомендації, і з його рахунку було списано 10 тисяч гривень.
“Запам’ятайте, що жодна організація не виплачує кошти без попередньої перевірки людини та надання нею необхідних підтверджуючих документів”, – попереджає поліція.
Ще одному мешканцю області надійшло смс-повідомлення з невідомого номера. У ньому повідомлялося, нібито до 41-річного чоловіка прямує посилка. Однак доставити її не можуть через неточно вказану адресу. Жертві злочину пропонували перейти за посиланням, вказати свої особисті дані, адресу проживання та номер банківської картки для сплати за доставку.
Замість того, щоб уточнити інформацію у фірми-перевізника, постраждалий перейшов за посиланням та виконав усі вказівки шахраїв. Через деякий час кількома транзакціями з його банківського рахунку були списані кошти. У результаті, заявник втратив 23 тисячі гривень.
Ще один чоловік у соціальній мережі отримав повідомлення нібито від служби безпеки банку. 39-річному мешканцю Херсонщини рекомендували оновити дані з метою захисту рахунку. Для цього жертві інтернет-шахраїв пропонували надати реквізити картки, у тому числі й особисті дані. Як тільки всі умови було виконано, з рахунку чоловіка шахраї списали 12 тисяч гривень.
“У жодному разі не переходьте за невідомими посиланнями, не вводьте реквізити карток чи особисті дані. Навіть якщо повідомлення надійшли нібито від банку. Шахраї можуть підробити офіційні сторінки та акаунти фінустанов, тому витратьте кілька хвилин і самі перетелефонуйте на офіційний номер call-центру вашої фінустанови і з’ясуйте ситуацію (короткий номер зазначено на звороті картки)” – просить поліція.
Якщо ж шахраї таки отримали особисті дані банківської карти – ПІН-код, термін дії та номер банківської карти, а також код безпеки CVC (три цифри на звороті картки), – то її негайно треба заблокувати.
За всіма фактами поліція відкрила провадження за ст.190 “Шахрайство” Кримінального кодексу України.
- Мешканки Чорнобаївської громади стали жертвами шахрайської схеми “родич просить у борг”. Жінкам у месенджери прийшли повідомлення від рідних, які нібито просять терміново позичити гроші.
- Мешканка Благодатного втратила 50 тисяч гривень через шахраїв. Жінка вирішила заробити на ставках у букмекерській конторі, однак натрапила на шахраїв.
- 30-річний мешканець Станіслава вбив односельця через сварку. 42-річний потерпілий випадково впустив телефон чоловіка, а той забив його до смерті. Підозрюваного взяли під варту. Йому загрожує від 7 до 10 років в’язниці.