Коронавірус 2019- nCoV: що воно таке і як себе убезпечити
До відома жителів громади, згідно розпорядженяя премєр-міністра України О. Гончарука № 93-р від 3 лютого 2020 року в Україні установлено режим підвищеної готовності єдиної державної системи цивільного захисту для запобігання виникнення виникненню надзвичайної ситуації державного рівня внаслідок можливого поширення гострої респіраторної хвороби, спричиненої короновірусом 2019- nCoV. Установлено тимчасові обмеження та особливі умови для вїзду осіб, які перебували у провінції Хубей Китайської Народної Республіки, хляхом їх ізоляції протягом 14 днів у визначених Міністерством охорони здоровя закладах охорони здоров’я.
Жителів багатьох країн схвилювала поява смертельного вірусу в Китаї, що отримав назву 2019-nCoV. Нижче наведено подробиці про вірус.
Історія виникнення
Імовірно, спалах коронавирусу стався на рибному ринку Ухань в китайській провінції Хубей. Експерти заявляють, що на ринку вірус підчепила 41 людина. Заражені скаржилися на лихоманку і проблеми з диханням. 7 січня в Китаї помер перший інфікований пацієнт.
Хвороба перекочувала до Японії після того, як чоловік відвідав місто Ухань. 10 січня японець повернувся на батьківщину і відчув себе погано. Він скаржився на лихоманку і високу температуру. Чоловіка госпіталізували і зараз вже виписали з лікарні.
Країни, де зафіксовано випадки зараження
Випадки інфікування за останніми даними підтверджені в Китаї, Таїланді, Японії, Південної Кореї і на Тайвані. Також зафіксовано перший випадок у США.
Що це за хвороба і як себе убезпечити
Патоген, який відноситься до сімейства коронавірусів, призводить до пневмонії та проблем з диханням. Фахівці стверджують, що поки немає підстав вважати, що нова пневмонія буде такою ж небезпечною, як і попередня, так звана атипова, зафіксована в Китаї в 2002 році.
Що стосується початкових ознак захворювання, то їх легко можна сплутати і з іншими інфекціями. Зокрема, у хворого спостерігається підвищення температури до 39°С, блідість шкіри, мокрий кашель, який супроводжується болями в грудях, пітливість і різка слабкість.
Влада Китаю заявила, що коронавірус передається від людини до людини. Двоє хворих з провінції Гуандун саме так і підчепили небезпечну інфекцію. Більш того, медпрацівники, які контактували із зараженими вірусом людьми, теж захворіли.
Профілактика коронавіруса:
- мити руки з милом або витирати їх серветками з вмістом спирту;
- по можливості уникати контакту з будь-якою людиною з симптомами застуди або грипу;
- добре проварювати м’ясо і яйця перед вживанням в їжу;
- уникати незахищених контактів з дикими тваринами і домашньою худобою.
Будьте здорові, слідкуйте та дотримуйтесь профілактичних заходів, бережіть себе та своїх рідних.