Кожне місто – особливе
Потужний супротив збройній агресії РФ вкотре засвідчує, наскільки ми сильна нація. У наших жилах тече козацька кров, а в грудях – пломеніє патріотизм і любов до рідної землі, тож ніхто не в змозі подолати нас. Українців чує і відчуває увесь цивілізований світ. Ми особливі у своїй згуртованості та культурній спадщині. Пропонуємо вам дізнатися цікаві факти з історії міст України і ще раз переконатися у нашій унікальності.
Чи знали ви, що:
- До Другої світової війни третина населення Вінниці були євреями. Наразі у місті є кілька синагог, єврейські школи, єврейський цвинтар та житловий район Єрусалимка, а також тут відзначають єврейське свято Хануку.
- Одна з найдовших і найбільш мальовничих у світі набережних знаходиться у Дніпрі. Її протяжність – 23 кілометри.
- У 2012 році в центрі Донецька був встановлений рекорд Гіннеса за наймасштабнішу квадриль (народний танець). У заході взяли участь понад 30 тисяч танцюристів.
- Житомир виробляє найбільше меду в Україні, а також чверть всього українського морозива.
- Один з перших в СРСР тракторів був вироблений у Запоріжжі. Його подарували Володимиру Леніну. Трактор отримав назву «Запорожець та мав примітивну конструкцію., але на ньому було легко працювати.
- Станція «Арсенальна» у Києві – найглибша станція метро в світі.
- Найстаріша вулиця Луганська раніше називалася Англійською і була єдиною вулицею в місті. На ній жили англійські інженери. Зараз вулиця носить назву Даля.
- В Луцьку знаходиться найдовший в Європі житловий будинок. Його сумарна довжина – понад 2,5 км, а всього в будинку 120 під’їздів.
- Львів – найрізноманітніший в Україні релігійний центр. Тут представлені всі конфесії християнства, а також є синагога.
- У Миколаєві розташована одна з найстаріших в Європі морських обсерваторій. Вона є одним з найкрасивіших будівель в місті і найвищою точкою Миколаєва.
- В Одесі є кілька будинків, побудованих під кутом в 45 градусів. Якщо подивитися на них збоку, то здається, що ці будинки плоскі.
- Полтава вважається батьківщиною української розмовної мови. Саме тут народився і жив Іван Котляревський – автор першої поеми українською мовою.
- В Рівному був знайдений бурштин віком 40 мільйонів років, в якому були виявлені стародавні скорпіони, павуки, мурахи та інші комахи. Цей бурштин утворився в той час, коли територія України була островом, а на місці Польщі було море.
- У Сумах до початку 20 століття жило багато австрійців, чехів, німців, поляків та інших європейців. Вони опинялися в місті як біженці після Першої світової війни, а багатьох з них засилали вглиб Російської Імперії після невдалих повстань.
- Центр Тернополя прикрашає найбільший в Україні штучний ставок. Його площа становить понад 300 гектарів. На ньому розташований фонтан і ходять теплоходи, а взимку тут влаштовують хокейні змагання.
- Харків – одне з найбільш «освічених» міст України. Тут розташовано майже 80 вузів.
- Під Херсоном розташована величезна мережа катакомб, звідки раніше добували глину для побудови старої частини міста.
- Хмельницький отримав назву на честь гетьмана Богдана Хмельницького і в ньому є чотири пам’ятники полководцю. Однак сам гетьман ніколи не відвідував це місто.
- Історики припускають, що в Черкасах міг розташовуватися Родень – одне з найзагадковіших міст України, яке існувало у VІІІ столітті. Його точне розташування невідоме, але є припущення, що він знаходився на Замковій горі в Черкасах.
- Чернігів – одне з найстаріших міст України, історичний центр Лівобережної України та одне з найбільш населених міст Київської Русі.
- У Чернівцях щодня опівдні на міську ратушу піднімається трубач в національному костюмі і сурмить пісню «Марічка».
І це лише невеличка частина цікавих фактів з історії наших міст, кожне з яких має свої особливості. Тож після нашої перемоги і відбудови, обов’язково знайдіть час на подорожі рідною Україною.
Публікація підготовлена на основі матеріалу інформаційного агентства УНІАН