Нд, 29 Гру 24
0.8°C

Масштабне розмінування аграрних земель Херсонщини збільшило кількість засіяних полів втричі

Олена Бджола 08 Вересня, 2024

На Херсонщині триває сезон збору врожаю. Завдяки тому, що було розміновано 64% полів – 322 тисячі гектарів – аграріям вдалось засіяти у три рази більше земель, ніж торік.

Про здобутки херсонських сільгоспвиробників на брифінгу розповідав перший заступник начальника Херсонської ОВА Дмитро Бутрій, повідомляється на сторінці адміністрації у Facebook.

«Цьогоріч з усіма категоріями господарств було засіяно понад 153 тисячі гектарів землі. Основну частину посівів займають зернові та зернобобові культури, технічні, а також овочеві та баштанні культури», – повідомив Дмитро Бутрій.

На Херсонщині загалом виростили 190 тисяч тонн зернових та зернобобових культур, 23 тисячі тонн ріпаку, майже 9 тисяч тонн соняшнику, 13 тисяч тонн картоплі, 19 тисяч тонн овочів та 20 тисяч тонн баштанних.

Фото: Херсонська ОВА

Для стабільної та успішної роботи аграріям Херсонського та Бериславського району видали вже близько 100 модульних зерносховищ та 200 рукавів. Усе надане обладнання вмістить у себе до 140 тисяч тонн зерна.

Також для фермерів Херсонщини почали діяти державні програми підтримки. Уряд надав 50 сільгоспвиробникам кредити сумою більш ніж 2 мільйони гривень. 25 з них отримали гроші через програму «Доступні кредити 5-7-9». Субсидію від Уряду тепер зможуть отримати і дрібні фермери, що володіють до 120 гектарами землі. Її розмір складає 8 тисяч гривень на 1 гектар.

«Уже понад 200 фермерів Херсонщини отримали погодження на виплати загальною сумою понад 60 мільйонів гривень», – додав замочільника ОВА.

Окрім цього, сільгоспвиробникам допомагають і благодійники – Міжнародний Комітет Червоного Хреста. У Чорнобаївській СТГ домогосподарствам надали системи крапельного зрошення, добрива, насіння та 183 теплиці, кожна з яких має площу 30 квадратних метрів. Завдяки допомозі донорів у громаді зможуть зібрати за рік понад 300 тонн овочів.

На Херсонщині продовжують реалізовувати програму з компенсації вартості розмінування. На її впровадження у життя витратять 3 мільярди гривень. До роботи вже готові приступити 51 оператор протимінної діяльності.

Фото: Херсонська ОВА

Внаслідок підриву Каховської ГЕС у регіоні виникли труднощі зі зрошуванням полів. Для подолання цієї проблеми був відремонтований дюкер Інгулецької зрошувальної системи. Завдяки цьому водою наповняться понад 50 кілометрів осушених каналів.

Фото: Херсонська ОВА

«Уже цьогоріч це дозволить забезпечити поливом 3 тисячі гектарів полів, а у наступному році – збільшити вдвічі», – повідомив Дмитро Бутрій.

Також в області почала працювати перша українська дощувальна машина, яка зрошуватиме 70 гектарів полів. У вересні тут запустять близько 5 подібних установок, що збільшить полив на більш ніж 500 гектарів.

Олена Бджола

Статті автора