Сб, 5 Кві 25
12.7°C

МКП “Водограй” просить білозерців використовувати каналізацію за призначенням

Ella 16 Вересня, 2018

В селищі Білозерка понад 13 км каналізаційних мереж різного діаметру (від 100 мм до 200м), по яких транспортуються побутові та  стічні води на КНС №1. Проте безперебійному водовідведенню господарсько-побутових стічних вод інколи заважають «затори», які виникають як на внутрішньобудинкових мережах, так і на мережах централізованого водовідведення.

Щоденно працівники МКП «Водограй» вичищають з мереж і колекторів купи сміття. До каналізації потрапляє все, що мало б потрапляти до смітника. Деякі власники квартир викидають прямісінько до унітаза харчові відходи, ганчірки, білизну, підгузки, битий посуд, поліетиленові пакети, пластикові пляшки та інше побутове сміття.

Причина недбайливого ставлення мешканців до селищної каналізації невідома. Проте це призводить до того, що в каналізаційних трубах утворюються «пробки», які забивають систему. Відповідно, усі стоки (з фекаліями) потрапляють не в каналізаційні мережі, а заливають підвали та квартири на перших поверхах. Відтак страждають самі мешканці, починають лаяти владу та нарікати на роботу комунальних служб, вкотре забуваючи, що унітаз – це не смітник і не потрібно його використовувати не за призначенням.

Для ефективного функціонування водовідвідної мережі необхідно дотримуватись правил користування, пам’ятати, що дозволено скидати фекальні маси та рідини, що не мають клейкових властивостей.  Забороняється скид до мережі централізованого водовідведення побутових та будівельних відходів, засобів особистої гігієни, продуктів харчування, ганчір’я, підгузків, целофанових плівок тощо.

Жири і оливи, які здатні накопичуватися на стінах труб, поступово звужують їх діаметр, а іржа, пісок, ганчірки, поліетиленові вироби осідають або застряють у місцях поворотів каналізаційної траси, створюючи інколи настільки серйозні закупорювання, що усунути їх можливо лише за допомогою спецтехніки.

Аварійна бригада МКП «Водограй» ліквідовує засмічень на каналізаційних мережах, в середньому 3 на тиждень. Літом, у період консервації,  приймається 2-3 заявок на день.

Тому МКП «Водограй» звертається до білозерчан з проханням відповідальніше і дбайливіше використовувати каналізацію, не засмічувати її і вона віддячить довгими роками ефективного водовідведення. Памятайте, унітаз – не смітник!