Ми є частинкою мирного життя: лікарі АСМУ провели прийом у Широкій Балці
Мобільні бригади лікарів від Академії Сімейної Медицини України (АСМУ) вже другий рік поспіль виїжджають для консультацій пацієнтів з Білозерської, Дар’ївської, Музиківської та Чорнобаївської громад. Тепер до цих населених пунктів приєдналася і Широка Балка Станіславської громади.
Про героїчну працю медиків та водіїв “швидких” АСМУ на Херсонщині розповіла нашому виданню координаторка місії Яна Зубцова.
“Так, ми ризикнули відвідати Широку Балку, хоча там дуже складна безпекова ситуація. Але життя продовжується попри війну: наші лікарі були здивовані тим, що на прийом прийшли навіть дві вагітні жінки.
Під обстрілами місцеві мешканці вирощують городину, збирають фрукти з садів, це підтримує їхній душевний стан. Наші лікарі з Херсона, де теж постійні обстріли, але в Широкій Балці – у рази більше. Тим не менш люди намагаються не падати духом”.
Пані Яна каже, що дуже часто жителі прифронтових сіл потребують саме психологічних консультацій – такі реалії сьогодення.
“Наприклад, у Таврійському дуже депресивна обстановка: половину хат розбито, люди дуже сумні, вже змирилися: буде як буде. Але вперто залишаються вдома, на рідній землі. Тож намагаємося вивести їх з цього стану, поспілкуватися, надати призначення до спеціалістів, видаємо ліки”.
Також у липні бригади АСМУ 14 разів відвідали маломобільних людей громад Херсонщини за попередніми заявками. Дуже часто у них проблеми з ногами, тож їм привозять мазі, лікарі роблять перев’язки.
Ще однією з проблем є хворі на діабет: вони з нетерпінням чекають на лікарів, щоб перевіритися, можливо, скоригувати прийом ліків.
За липень 2024 року мобільними бригадами АСМУ було здійснено 15 виїздів сімейних лікарів, проведено 487 обстеження пацієнтів. На прийом також завітали 81 дітей.
“Також у громадах збільшилася кількість внутрішніх переселенців: із тимчасово окупованого лівобережжя Херсонщини та з прибережних населених пунктів. За липень до наших лікарів звернулися 130 ВПО”.
Сімейні лікарі АСМУ, за словами пані Яни, надають консультації щодо здорового способу життя, вимірюють тиск та рівень цукру, проводять ЕКГ/УЗД обстеження. За необхідністю видають безкоштовні медикаменти після детального обстеження пацієнта.
“Ми дуже задоволені, що наш проєкт приносить результати. Пацієнти на Херсонщині чекають на наш приїзд, бо ми вже завоювали їхню довіру. Та й, напевно, для них ми є частинкою того мирного, довоєнного, життя, коли вони спокійно могли звернутися по консультацію до медиків. А тепер ми приїжджаємо до них, попри небезпеку, щоб вони не почувалися кинутими і стежили за своїм здоров’ям”.
ГО Академія Сімейної Медицини України Ukraine реалізують проєкт “Забезпечення доступності первинної медичної допомоги, з акцентом подолання тягаря НІЗ в Україні через мобільні медичні пункти” разом з World Health Organization (WHO).