Нд, 29 Гру 24
0.8°C

На Херсонщині активно освоюють технологію вирощування шафрану

life 16 Вересня, 2017

Аграрій із с. Любимівка Херсонської області Олег Демченко, був одним із перших, хто в 2015 р. завіз і посадив першу партію посадкового шафрану.

Нині аграрій ділиться досвідом із усіма, хто хоче вирощувати шафран. За його словами, у майбутніх виробників шафрану проблем зі збутом продукції не може бути, адже культура споживання шафрану поступово зростає і в Україні.

Південь України може стати майданчиком для виробництва шафрану, наші кліматичні умови ідеально підходять крокусу Sativus. Великий інтерес до шафрану проявляють фермери із Запорізької, Вінницької та Київської областей», — ділиться своїм баченням Олег Демченко.

Для створення шафранового бізнесу Олег Демченко пропонує вже наступний алгоритм.

«На 20 сотках землі висадити 1 т цибулин крокусу Sativus (це $7 тис.). Зібрати квіти з поля розміром 20 соток під силу 2 робочим. Із 25 квіток можна отримати близько 1 г шафрану. Протягом 3 років розмір шафранового поля збільшується до 1 га на власному посівному матеріалі. Починаючи з 4-го року з 1 га отримують 10 кг спеції, і так протягом 5-6 років. Крім того, можна продавати цибулини», — розповідає Олег Демченко.

Шафран довго зберігається, не втрачаючи своїх корисних властивостей. Наприклад, шафран трирічної витримки цінніший, ніж свіжий.

Для розмноження цибулину краще висаджувати на глибину до 15 см, для отримання якісного врожаю — на 20 см. Шафран не хворіє, не вимагає застосування ЗЗР, прекрасно зимує, переносить і 25-градусні морози. Із зібраних крокусів потрібно відразу вилучити червоні нитки, які і є дорогою спецією, і висушити їх за температури 38-40˚С, не вище, інакше нитки почорніють.

 

За матеріалами: ukr.media