На яку підтримку від Уряду можуть розраховувати люди та бізнес у разі запровадження жорстких карантинних обмежень?!
Як повідомляє Урядовий портал, прем’єр-міністр України Денис Шмигаль 4 грудня представив у Верховній Раді пакет законопроектів (№4429, №4430, №4431), які спрямовані на підтримку людей та бізнесу в разі запровадження жорстких карантинних обмежень. Проекти законів були внесені на розгляд Парламенту Президентом України Володимиром Зеленським.
«Це необхідні ініціативи, яких потребуватимуть люди, якщо протиепідемічні заходи в Україні будуть посилені», — зазначив Денис Шмигаль.
За підсумками голосування Верховна Рада схвалила всі три представлених законопроекти в цілому. Вони передбачають наступні програми та ініціативи:
• Одноразова матеріальна допомога застрахованим особам у розмірі 8 тис. грн. Допомога може надаватися найманим працівникам, які втратили частину заробітної платні внаслідок посилення карантинних обмежень, та фізичним особам-підприємцям, які втратили частину доходу через заборону на повноцінне функціонування.
• Одноразова матеріальна допомога юридичним особам з метою збереження робочих місць. Наприклад, якщо підприємець-юридична особа вимушено скорочує тривалість робочого часу працівника через посилений карантин, то він зможе отримати одноразову допомогу на одного такого працівника до 8 тис. грн.
• Одноразова компенсація витрат юридичних осіб, понесених на сплату ЄСВ. Відповідна допомога надається тим бізнесам, чия діяльність буде призупинена у випадку посилення карантинних заходів. Сума одноразової компенсації буде розраховуватися як середнє значення сплачених сум ЄСВ за десять місяців.
• Запровадження податкових канікул для 200 тисяч ФОПів першої групи, що звільняє їх від нарахування та сплати єдиного податку та єдиного внеску з грудня 2020 року до травня 2021 року.
• Списання податкового боргу платникам податків у разі, якщо сукупний розмір боргу за усіма податками й зборами не перевищує 3060 грн та він непогашений станом на 1 листопада 2020 року.
• Відтермінування на строк до одного року сплату податкових боргів громадян та самозайнятих осіб на суму до 6800 грн, які виникли до 1 грудня 2020 року.
• Списання пені та штрафні санкції з податкових боргів, якщо вони будуть погашені протягом шести місяців після набуття чинності цього документу.
• Збільшення втричі (з 1 020 грн до 3 060 грн) порогу податкового боргу, щодо якого податкова не вчинятиме заходи стягнення.
• Звільнення від оподаткування матеріальної допомоги, яку громадяни та бізнес отримуватимуть від держави у зв’язку з посиленим карантином — матеріальна допомога не буде оподатковуватися ПДФО та податком на прибуток.
Як наголосив Прем’єр-міністр, зазначені кроки мають допомогти людям та чесному бізнесу пройти період жорстких карантинних обмежень у разі їх запровадження. Очільник Уряду подякував Президенту України та народним депутатам «за злагоджену роботу на благо українців».
Вітаємо, ви дочитали до кінця матеріал «Білозерка.Інфо» – незалежного та впливового інтернет-видання. Якщо вам сподобався цей текст, пропонуємо підтримати нас щомісячним внеском від 25 гривень. За ціною лише однієї чашечки кави, ви підтримаєте роботу усієї редакції і допоможете зробити наші громади ще більше відкритими, читачів – більш обізнаними, а діяльність влади – прозорішою.