Нд, 29 Гру 24
0.8°C

Новий навчальний рік в умовах війни

Наталія Свирида 04 Серпня, 2022

Відповідно до постанови КМУ від 24.06.2022 р. №711 «Про початок навчального року під час дії правового режиму воєнного стану в Україні», навчання в ЗЗСО традиційно розпочнеться в День знань (1 вересня). Освітній процес у школах триватиме до 30 червня 2023 року. Та чи готові батьки відпустити дітей до школи 1 вересня? Якими повинні бути укриття при навчальних закладах, як будуть сповіщати батьків, де знаходяться їхні діти під час повітряною тривоги? Чи зможуть діти, які залишилися у тимчасово окупованій території навчатися у дистанційному режимі?

Як повідомляють у Міністерстві освіти і науки України, організація освітнього процесу залежить від безпекової ситуації в кожному населеному пункті. Структура та тривалість навчального тижня, дня, занять і відпочинку, а також форми організації освітнього процесу визначаються педагогічною (вченою) радою закладу освіти в межах часу, передбаченого освітньою програмою (відповідно до обсягу навчального навантаження та з урахуванням вікових особливостей, фізичного, психічного та інтелектуального розвитку здобувачів освіти, особливостей регіону тощо).

Укриття в освітніх закладах, де запланована очна форма навчання, мають відповідати мінімальним вимогам щодо безпеки учасників освітнього процесу та мають бути відповідно облаштовані. Рекомендовано, щоб укриття розташовувалися від закладу освіти на відстані до 100 метрів.

Вимоги до керівництва начальних закладів:

  • перевірити заклад освіти та прилеглі територій на наявність вибухонебезпечних предметів;
  • підготувати системи оповіщення, зокрема, доступності оповіщення для дітей із порушеннями зору та слуху;
  • визначити та позначити шляхи евакуації;
  • підготувати і обладнати укриття для всіх учасників освітнього процесу;
  • створити запаси води та медикаментів;
  • організувати проведення тренувань з учасниками освітнього процесу щодо дій у разі повітряної тривоги;
  • провести навчальні заняття щодо охорони здоров’я, надання домедичної підготовки тощо;
  • підключити мережі Wi–Fi в укриттях для проведення занять (за можливості).

Ще одне важливе уточнення – перед початком навчального року працівники шкіл мають провести інформаційну роботу з батьками, показати укриття, де під час повітряної тривоги будуть перебувати діти, розробити правила перебування в укритті.

Освітній процес у дистанційному режимі запроваджується в закладах освіти на території ведення бойових дій і тимчасово окупованих територіях. Під час організації дистанційного навчання Міносвіти рекомендує використовувати матеріали Всеукраїнської школи онлайн. В умовах дистанційного навчання заклад самостійно приймає рішення щодо зняття обмеження на максимальну кількість учнів у класі.

За дистанційною формою робота може виконуватися працівником поза робочим приміщенням, територією власника або уповноваженого ним органу, у будь-якому місці за вибором працівника та з використанням інформаційно-комунікаційних технологій.

Рік тому нам здавалося, що немає гіршого випробування, ніж дистанційне навчання в умовах пандемії коронавірусу. Сьогодні ж ми розуміємо, що справжня біда для всіх нас – це війна… Але наші діти повинні здобути освіту, адже від цього залежить майбутнє нашої країни! До речі, деякі білозерські вчителі, які виїхали з окупації, навіть влітку продовжують успішно навчати своїх учнів дистанційно.

Наталія Свирида

Статті автора