Обираємо самотурботу та ментальне здоров’я
Наші фасилітаторки Інна Корміленко і Діана Селецька продовжують проводити зустрічі за протоколом “Психоосвітня інтервенція. Психічне здоров’я та психосоціальна підтримка”, який розроблений організацією HIAS Ukraine для дорослих та підлітків, які постраждали внаслідок конфлікту в Україні. Цей протокол був створений, щоб допомогти переміщеним особам і приймаючим громадам активізувати свої навички подолання стресу та зменшити моральні страждання.
З початку проєкту фасилітаторки вже встигли поспілкуватися з жінками та дівчатами в Музиківці, Висунцях, Федорівці, Білозерці, Правдиному, Киселівці, Благодатному та онлайн. Учасниці зустрічей відзначають приємну атмосферу спілкування, активний обмін досвідом, покращення настрою та розслабленість. Особливо відзначають позитивний вплив техніки заземлення, яка виявилася ефективною та недооціненою, як і дихальні вправи, що також сприяють покращенню стану.
“Колись я познайомилася з творчістю Мирослава Дочинця. Він в одному зі своїх геніальних творів «Криничар» розкрив секрет щасливого завершення дня. Я хочу ним поділитися, бо часто використовую і мені допомагає. Засинаючи, відміть три речі, які ти зробив для світу; три речі, які ти зробив для інших; і три – які ти зробив для себе за цей день! Це допомагає «піти» в спокій і відновлення — задоволеним і гордим за себе!” – поділилась власним досвідом одна з учасниць.
Жінки та дівчата говорять, що більшості з них важко просити про допомогу, через уявлення, що всі проблеми можна вирішити самостійно. Багато хто зазначив, що в їхньому житті немає практики отримання професійної психологічної допомоги, що є вкрай важливим для ментального здоров’я під час війни. Також учасниці говорили про власні перешкоди для отримання професійної психологічної допомоги та необхідність опановувати вправи для самодопомоги та самотурботи.
“Для керування стресом варто дотримуватися розпорядку дня, виконувати дихальні вправи, підтримувати режим сну, збалансовано харчуватися, робити посильні фізичні вправи, проводити час із друзями, не забувати про розваги та відкрито говорити про свої почуття. Виконуйте практики та поради з колеса самотурботи та щодня поповнюйте його”, – рекомендую Інна Корміленко, психологиня та фасилітаторка.
🟦Нагадуємо, що жінки та дівчата з громад Херсонщини можуть отримати безкоштовну психологічну консультацію від психологинь ГО «Білозерський центр регіонального розвитку», для цього:
🔹Зателефонуйте за номером: +38(066) 999-01-42
🔹Завітайте до офісу організації в Білозерці.
🔹Слідкуйте за графіком виїздів до населеного пункту вашої громади.
Реалізація проєкту “Психосоціальна підтримка жінок та дівчат з деокупованих громад Херсонщини” стала можливою завдяки партнерству ГО “Білозерський центр регіонального розвитку” з HIAS Ukraine в рамках Фонду реагування на надзвичайні ситуації для жінок та дівчат.