Нд, 29 Гру 24
0.8°C

Онлайн-шахраї у п’ятьох мешканців Херсонщини виманили понад 148 тисяч гривень

Наталія Свирида 24 Серпня, 2024

П’ятеро мешканців області за останні дві доби через злочинні дії інтернет-злочинців втратили свої заощадження на банківських рахунках.

Про це повідомляє поліція Херсонської області.
Трьом постраждалим області у месенджери прийшли повідомлення  нібито від знайомих, які просили негайно позичити кошти. Чоловіки не перевірили інформації та відразу перерахували зловмисникам від 7 тис. до 29900 гривень. Як виявилося згодом, у знайомих, які просили грошової допомоги, сторінки у соціальних мережах були “зламані”, і всім, хто був у списку онлайн-друзів, шахраї розіслали  подібні повідомлення.
На гачок інтернет-ззлодіїв потрапив також житель Степанівки. Постраждалому зателефонував нібито працівник служби безпеки банку та повідомив, що з його рахунку хтось намагається зняти гроші. Для того, щоб зберегти свої заощадження, треба нібито відмінити операцію. Для цього жертві кіберзлодіїв потрібно було на телефоні натиснути певну цифру. Чоловік, не перевіривши інформації, все виконав. У результаті, з особистого рахунку було списано 99500 гривень.
На схожу схему потрапив мешканець обласного центру. Він передав реквізити картки та пін-код  “банківському працівнику” для оновлення захисту. Згодом потерпілий виявив, що  з його рахунку було знято 3100 гривень.

За усіма фактами працівники поліції розпочали провадження за ст. 190 “Шахрайство” ККУ.
Варто знати кожному: якщо у месенджерах надходять повідомлення нібито від друзів чи рідних із проханням терміново перерахувати їм кошти, ні в якому разі не потрібно цього робити. Варто зателефонувати до особи, яка написала в месенджер, і перевірити інформацію. Якщо ж телефонують нібито зі служби безпеки банку і повідомляють про проблеми з рахунком, або ж про нібито спроби сторонньої особи зайти в особистий кабінет, то відразу треба звернутися на гарячу лінію банку та все з’ясувати. Також ні в якому разі не можна розголошувати особисті дані своїх банківських карток: пін-код, СVV-код, термін дії карти, паролі з смс-повідомлень та коди підтверджень.

У випадку, коли людина таки потрапила на гачок шахраїв, треба відразу написати заяву до поліції, а також зберегти всю доступну інформацію про злочин, зокрема: скрін сторінки шахрая, дані про переказ коштів, номери телефонів тощо.

Наталія Свирида

Статті автора