Сб, 28 Гру 24
1.5°C

Павло Жебровський розповів про історію створення пам’ятного монументу в Білозерці

Наталія Свирида 14 Листопада, 2024

До Дня звільнення Білозерки від російських окупантів у селищі з’явилася символічна скульптура – фігура жінки-українки з одним крилом та мечем. Її автором став відомий скульптор з Надеждівки – Павло Жебровський.
Наше видання поцікавилося у митця, що саме символізує його новий витвір і як проходила робота над монументом.

“Це одна з найскладніших моїх робіт, яку я назвав “Воля”. Хоча, в принципі, кожен може побачити в ній своє – ангела-охоронця, Воїтельку, Свободу, Батьківщину. По суті, це символ всіх незламних жителів Білозерки, а кожен елемент цієї скульптури говорить про боротьбу, витримку і прагнення до волі наших земляків”, – ділиться скульптор.

За словами майстра, пропозиція зробити такий монумент надійшла до нього від Білозерської СВА, яка надала всі потрібні матеріали – газобетон і фарби – для виконання замовлення.

“Я надихнувся цією ідеєю, звісно, додав своє бачення: щит з датою звільнення Білозерки, одне крило у жіночої фігури, бо друге зламане в боротьбі. Це як всі українці – ми биті, але нескорені. Я хотів вкласти у цю роботу весь наш біль та надію – на опір агресору та Перемогу”, – говорить надеждівець.

За ловами Павла Жебровського, для скульптури йому позувала донька та помічниця Наталія Іванівна.

“Мені ж треба 3-D картинка, щоб робити монумент. Три місяці працював, треба було встигнути до 11 листопада. Хотів зробити саме яскраву скульптуру, яка б давала надію. Знаєте, мені місцеві роми сказали: “Ми вже думали, що все погано, але потім побачили скульптуру – і думаємо, що надія є на краще, якщо такі скульптури  ставлять”, – тішиться Павло.

Війна рано чи пізно закінчиться, а витвори мистецтва, створені за цей час, все одно залишаться, хоча б у пам’яті місцевих як позитив і підтримка, вважає скульптор.

“Планів творчих багато, але не всі можливо реалізувати через безпекову ситуацію. Хотілось би зробити великий козацький хрест десь над річкою чи лиманом, як пам’ять про всіх українських воїнів, але поки що це просто мрія. Та й взимку із газобетоном важко працювати. Прийде весна – буде щось нове, живемо надією!” – каже талановитий скульптор.

Олена Бджола

Наталія Свирида

Статті автора