Пілотні проекти у сфері державної реєстрації актів цивільного стану
З метою підвищення ефективності роботи відділів державної реєстрації актів цивільного стану та якості обслуговування громадян у сфері державної реєстрації актів цивільного стану Міністерством юстиції України запроваджено пілотні проекти, які дають можливість оптимізувати процес надання послуг у сфері державної реєстрації актів цивільного стану та створити сприятливі умови для їх отримання громадянами.
Відділами ДРАЦС Херсонськоїї області, на території яких є медичний заклад, де приймаються пологи, запроваджено прийняття працівниками відділу документів, необхідних для проведення державної реєстрації народження та місця проживання дитини, та видача свідоцтв про народження дітей безпосередньо у медичних закладах. З цього питання працівниками відділу ДРАЦС здійснюється виїзний прийом громадян безпосередньо у заклади охорони здоров’я, де приймаються пологи. Суть заходу полягає у можливості отримання свідоцтва про народження дитини та довідки про реєстрацію місця проживання дитини ще до виписки з пологового будинку.
Скориставшись можливостями веб-порталу «Звернення у сфері державної реєстрації актів цивільного стану», Ви маєте можливість заощадити свій вільний час та вирішити питання, пов’язані з діяльністю відділів ДРАЦС. Ця система працює по всій Україні.
На веб-порталі кожен може подати до відділів наступні заяви: про державну реєстрацію шлюбу; про державну реєстрацію розірвання шлюбу; про зміну імені; про повторну видачу свідоцтв про державну реєстрацію актів цивільного стану; про надання витягів з Державного реєстру актів цивільного стану громадян; про внесення змін до актових записів цивільного стану, їх поновлення та анулювання.
Строк державної реєстрації актів цивільного стану, розгляду заяв про внесення змін до актових записів цивільного стану, їх поновлення та анулювання відраховується від дати надходження заяви фізичної особи з накладенням електронного цифрового підпису або дати її підписання особою у відділі державної реєстрації актів цивільного стану.
З метою запровадження електронного сервісу з проставлення апостиля, підвищення рівня довіри до офіційних документів України, на яких проставляється апостиль, та з урахуванням статті 7 Конвенції, що скасовує вимогу легалізації іноземних офіційних документів, затверджено «Порядок проставлення апостиля на офіційних документах, що видаються органами юстиції та судами, а також на документах, що оформляються нотаріусами України».
Завдяки запровадженню електронного сервісу з проставлення апостиля: будь-яка особа може з паспортом та відповідними документами, на яких необхідно проставити апостиль, звернутися до відділів державної реєстрації актів цивільного стану Херсонської області — учасників проекту. Із запровадженням Електронного реєстру апостиля значно спростився порядок подачі документів для проставлення апостиля та їх отримання.
З метою апробації європейських стандартів у сфері державної реєстрації актів цивільного стану, спрямованих на створення сприятливих умов для отримання фізичними особами послуг у зазначеній сфері та забезпечення реалізації гарантованого державою права на шлюб, зокрема для учасників антитерористичної операції та внутрішньо переміщених осіб, запроваджено пілотний проект щодо державної реєстрації шлюбу у скорочені строки за обраним заявниками місцем. В рамках проекту «шлюб за добу» мінімальний термін для реєстрації шлюбу з моменту подачі заяви скорочений з 30 днів до 1 доби.
Попередньо записатись на прийом до відділу можливо через мережу Інтернет в режимі он-лайн
Подання заяв у сфері державної реєстрації актів цивільного стану можливо здійснювати через мережу Інтернет за електронною адресою: vcs@bz.ks.drsu.gov.ua
Начальник Білозерського районного
відділу ДРАЦС Південного міжрегіонального
управління Міністерства юстиції (м.Одеса)
С.О.ВОВК