Постраждалих внаслідок війни лікуватимуть безкоштовно
Сьогодні наша держава повністю взяла на себе зобов’язання щодо видатків на фінансування лікування й подальшої медичної реабілітації українських військових та цивільного населення.
Як повідомляють у Міністерстві охорони здоров’я, спершу військові та цивільні, звільнені з полону, проходять спеціалізовані медичні огляди, де фахівці визначають, чи є потреба в амбулаторному або спеціалізованому лікуванні, чи необхідно продовжити лікування за межами України, в європейських клініках. Усі медичні огляди, лікування та подальша реабілітація звільнених із полону пацієнтів є безоплатною і забезпечується коштом державного бюджету у визначених медичних закладах. Завдяки чіткій логістиці та взаємодії МОЗ та Європейської комісії організовуються евакуаційні рейси з різних регіонів України, в тому числі тих, де наразі тривають активні бойові дії.
Такий алгоритм працює з перших днів війни. Лише протягом цього тижня вдалося евакуювати та доправити на спеціалізоване лікування 45 українських пацієнтів.
18 країн-партнерів приймають українських пацієнтів, а саме: Німеччина, Франції, Ірландія, Італія, Данія, Швеція, Румунія, Люксембург, Бельгія, Іспанія, Португалія, Нідерланди, Австрія, Норвегія, Литва, Фінляндія, Польща, Чехія та Норвегія.
Ці країни приймають як військових, так і цивільних, з комбінованими важкими мінно-вибуховими травмами, опіками, онкохворих пацієнтів та пацієнтів із захворюваннями, які потребують спеціалізованого лікування.
Частина полонених, окрім лікування ускладнених травм та поранень, потребують психологічної підтримки та реабілітації. Для того, аби допомогти людині вистояти та пережити наслідки війни, за ініціативи першої леді України разом із МОЗ України та міжнародними партнерами формується Національна програма психічного здоров’я та психосоціальної підтримки. Наразі у МОЗ працюють над тим, аби кожен українець та українка, незалежно від території чи регіону, могли отримати компетентну психологічну допомогу. Аби у кожній громаді працювали спеціалізовані осередки психологічної підтримки та допомоги.
За словами заступника Міністра оборони України Ганни Маляр, нині вже проведено 24 обміни та 808 осіб повернуто з російського полону.
На сьогодні Координаційний штаб з питань поводження з військовополоненими провів 380 особистих прийомів людей, які шукали своїх безвісти зниклих родичів, та понад 3000 консультацій телефоном. Також штабом опрацьовано більш ніж 6000 запитів про статус особи.
Консультаційна лінія Координаційний штаб з питань поводження з військовополоненими: +38 (095) 412 74 24 (понеділок – п’ятниця 10.00 – 16.00). Запис на прийом:+38 (044) 425 12 09 (понеділок – п’ятниця 9.00 – 17.00), Електронна пошта: koord.shtab@gmail.com