Сб, 5 Кві 25
12.7°C

Про тих, хто завжди поруч і готовий врятувати життя

Ella 23 Червня, 2021

Пандемія коронавірусу стала нелегким випробуванням для всього світу. Хтось переніс цю хворобу на собі, комусь вдалося уникнути зустрічі із небезпечною інфекцією, а дехто сумлінно виконував клятву Гіппократа, рятуючи людські життя.

Серед справжніх героїв у білих халатах – працівники терапевтичного відділення Білозерської селищної лікарні. Офіційно терапія не мала статусу структурного підрозділу медзакладу, де лікують хворих на ковід. У той же час тут перебували пацієнти, котрі здали тест і чекали на його результат. Звісно, вони були ізольовані від основної маси хворих, проте працівники відділення надавали їм допомогу. Наскільки це було важко, знає лише той, хто не одну годину працював у захисних костюмах, в яких не те що виконувати професійні обов’язки важко, навіть нормально дихати і пересуватися вдається з трудом. Уявіть собі, що на вас спецкостюм, капюшон, під ним шапочка, потім окуляри, на ногах бахіли, ще й дві пари рукавичок. І у всьому цьому обмундируванні вам необхідно проводити медичні маніпуляції. До того ж пацієнти з підозрою на ковід потребують більшої уваги. У «закритому» режимі терапевтичне відділення працювало з жовтня 2020-ого до квітня поточного року. У цей період тут надавали лише ургентну медичну допомогу. Пацієнтам із хронічними захворюваннями, котрі потребували профілактичної госпіталізації, довелося чекати до травня. Взагалі відділення розраховане на півсотні ліжок, половина з яких була відокремлена для діагностичного блоку. Тут знаходилися пацієнти із підозрою на ковід. У разі позитивного тесту їх відправляли до інфекційної лікарні міста. За півроку у терапії виявили 85 хворих на коронавірус. Особливо напруженим став осінньо-зимовий період. Більшість пацієнтів із пневмонією, котрі отримували медичну допомогу у терапевтичному відділенні Білозерської лікарні мали проблеми із диханням. Нестача кисню стала найбільш розповсюдженим ускладненням запалення легень. У відділенні не стихав гуркіт кисневих концентраторів. Здолати недугу допомагала антибактеріальна терапія. До речі, лікарня повністю забезпечила медиків засобами захисту і дезінфекції, а також частково надавала медпрепарати хворим. Найскладнішою боротьба із пневмонією була для тих, хто мав супутні хронічні захворювання, зокрема, такі як цукровий діабет та гіпертонія. Хворіли не лише пацієнти, а й працівники терапії…  Працювати в карантинних умовах було дуже складно, і не лише фізично, а й морально. При цьому 300% надбавки до заробітної плати ніхто з медперсоналу не отримував, оскільки лікарня не мала статусу «ковідного» закладу. Але працівники терапевтичного відділення, серед яких самі лише жінки, витримали навантаження. Звісно, як і в будь-якому колективі, тут бувають проблемні ситуації, але вони швидко вирішуються і не впливають на якість надання медичних послуг.

Дорогі наші медики, дякуємо вам за вашу нелегку працю, пов’язану зі щоденним ризиком для життя! Здоров’я вам, витримки і добробуту!

Тривалий час терапевтичне відділення Білозерської лікарні очолює Людмила Миколаївна Колесніченко, її надійні помічники – лікар-терапевт Марина Віталіївна Третякова, досвідчений старший та молодший медичний персонал.

Працівники первинної ланки медицини – найближчі до пацієнта. Саме до них ми звертаємося по допомогу в першу чергу. Лікарі, фельдшери і медсестри сільських ФАПів та амбулаторій врятували не одне людське життя. І хоч умови їхньої роботи та рівень заробітної плати далекий від колег, котрі працюють у великих містах чи за кордоном, наші медики віддано служать справі милосердя. Як розповіла головний лікар Центру первинної медико-санітарної допомоги Білозерської селищної ради Ірина Василівна Чорі, сьогодні центр об’єднує 9 лікарських амбулаторій та 19 ФАПів і фельдшерських пунктів, розташованих на території чотирьох громад. Загальна чисельність працівників складає 194 спеціалісти, із них 30 лікарів, зокрема, двоє стипендіатів, котрі отримують доплати за високий рівень професіоналізму. Цьогоріч одноразову грошову виплату отримали сімейний лікар Білозерської амбулаторії Олена Олексіївна Анкіна і старша медична сестра Дар’ївської амбулаторії Світлана Олексіївна Островська. Центр ПМСД активно співпрацює із селищною і сільськими радами, на території яких розташовані підпорядковані медичні заклади.

Завдяки порозумінню із сільськими головами і депутатами вирішуються питання ремонту приміщень амбулаторій і ФАПів, придбання медичного обладнання, протидії коронавірусу. Всі громади виділили кошти на енергоносії, заробітну плату працівникам ФАПів, пільгові медикаменти, технічні засоби для інвалідів. Сьогодні на порядку денному – ремонт підлоги Посад-Покровської амбулаторії та облаштування внутрішнього туалету у Киселівській амбулаторії. Нелегким випробуванням для наших медиків стала боротьба із коронавірусом. З початку пандемії на Білозерщині захворіло 1888 осіб, 1810 – одужали, 45 – померло, 33 наразі хворіють. До інфекційної лікарні госпіталізували 5 пацієнтів.

«Наші лікарі першими надають допомогу хворим на ковід, – ділиться Ірина Василівна ЧОРІ, – Якщо немає показань до госпіталізації, ми лікуємо пацієнтів вдома. Це надзвичайно велика відповідальність, адже коронавірус вкрай небезпечне захворювання, стан пацієнта може різко погіршитися. Такі нервові переживання дуже виснажують лікарів емоційно».

Важливим напрямком роботи працівників первинної ланки медицини являється профілактика ковіду, зокрема, вакцинація, яку розпочали з 11 березня. Наразі проведено щеплення 2096 осіб, з яких 636 отримали другу дозу вакцини. Ін’єкції препаратами Астразенека, Коронавак і Пфайзер проводять спеціально навчені бригади Центру ПМСД. Мешканці громад переносять вакцину добре, без тяжких ускладнень. Сьогодні декларацію з лікарем уклало 70% населення Білозерщини. Це пов’язано не з відсутністю бажання у людей, а з браком сімейних лікарів. Сьогодні середній рівень навантаження на такого спеціаліста – в межах 120%. Уклавши декларацію із сімейним лікарем, ви отримуєте ряд безкоштовних послуг, зокрема – лікарський огляд, загальний аналіз крові з лейкоцитарною формою, аналіз на виявлення рівня цукру крові, холестерину, загальний аналіз крові, електрокардіограма, швидкі тести на ВІЛ, гепатит та вагітність, а також швидке тестування на ковід, за наявності відповідних тестів. Окрім основного пакету послуг центр підписав з НСЗУ пакети на вакцинацію проти ковіду, супроводу хворих на туберкульоз. Центр ПМСД активно співпрацює із вторинною ланкою медицини. “Наша робота тісно взаємопов’язана, адже без електронного направлення лікаря «первинки», спеціаліст другої ланки медицини не зможе прийняти пацієнта”, – говорить Ірина Василівна.

Окремий напрямок роботи Центру ПМСД пов’язаний із покращенням матеріально-технічної бази сільських закладів медицини. Завдяки спонсорській допомозі у минулому році центр закупив нове обладнання, зокрема, біохімічні та гематологічні аналізатори, спірографи, а також автомобіль, у якому зручно транспортувати лежачих хворих. Вагому допомогу центру надали колишній депутат Херсонської обласної ради Оксана Рукавішнікова і народний депутат Вікторія Вагнер. Наразі робота зі спонсорами триває.

У подальших планах головного лікаря Центру ПМСД Ірини Василівни Чорі – продовження співпраці з громадами та благодійниками, покращення матеріально-технічної бази та підвищення якості медичного обслуговування населення.

Наталія СВИРИДА

На що хворіють мешканці Білозерщини?

Перелік найбільш розповсюджених захворювань очолюють серцево-судинні хвороби, побільшало пацієнтів, які страждають на хронічний бронхіт. Не тішить статистика щодо онкозахворювань. Медики нагадують, що у більшості випадків від тяжких наслідків недуги може врятувати вчасна профілактика та діагностика.

Вітаємо, ви дочитали до кінця матеріал «Білозерка.Інфо» – незалежного та впливового інтернет-видання. Якщо вам сподобався цей текст, пропонуємо підтримати нас щомісячним внеском від 25 гривень. За ціною лише однієї чашечки кави, ви підтримаєте роботу усієї редакції і допоможете зробити наші громади ще більше відкритими, читачів – більш обізнаними, а діяльність влади – прозорішою.