Сб, 4 Січ 25
7.4°C

Проект «Аліса в країні чудес»: натхнення та соціальна згуртованість

Наталія Свирида 22 Травня, 2020

21 травня відбувся другий онлайн- вебінар із циклу “Соціальна згуртованість та жіноча взаємопідтримка”, який проводила психологиня Корміленко Інна. Він вийшов досить емоційно – насиченим .

В ефір була запрошена гостя, жінка із активною громадською позицією, волонтерка – Олена Пашніна. Вона презентувала присутнім свій проект дитячий майданчик «Аліса в країні чудес». Разом із командою однодумців, дітьми, просто небайдужими людьми та творчою групою художників надала занедбаному напівзруйнованому майданчику – другий шанс на життя. За сім тижнів це місце заграло новими фарбами. Його привели до ладу, пошпаклювали, благоустроїли і саме головне – розписали яскравими фарбами та казковими героями, створивши справжнє диво.

Діти і, навіть, дорослі, у захваті від результату роботи. Кожного дня, у цьому святі краси лунає гомін дітей. І це найкраща вдячність для нашої героїні.

Олена поділилася із жінками покроковою історією цього проекту. Від ідеї до кінцевого результату. Вона була щирою та відкритою. Розповіла, що головним мотиватором для неї стала маленька дівчинка із дитячого будинку, надихнувшись її силою волі, духом та жаги до життя. Завдячуючи їй, Олена змінила не тільки своє життя, але і життя оточуючих.

Вона розповіла про настрій та дух, який панував під час роботи. І зазначала, що боятися не варто. Варто розпочинати діяти і однодумці та соратники – знайдуться.

Кожного дня до реалізації проекту приєднувалися нові люди: випадкові перехожі, підлітки, мати із дітьми, безхатько, який жив на майданчику 7 тижнів, художники, знайдені через соціальні мережі,  діти з прилеглого будинку і навіть сусідніх. До речі, саме діти, показали приклад соціальної згуртованості, об’єднавшись у команду. Вони створили спільний чат у соцмережі, і за першим покликом «діяти» – малювали, підмітали, насаджували квіти та чагарники. А по закінченню проекту, виготовили відео всього процесу, власного виробництва.

Поділилася Олена із присутніми і труднощами: нестача коштів, байдужість та пасивність громадян. Зазначила, що декілька разів обмірковувала можливість заморозити проект. Але, віра у власні сили та надія на краще, підтримка  художниці Олени Глазової, яка стала партнеркою та другом, та очі дітей, які дивилися із сподіванням, сприяли реалізації задуму.

Олена подолала соціальну ізоляцію деяких мешканців, будинку, об’єднавши їх єдиною метою, в ефективну команду. Вважає, що спільні цінності та соціальні зв’язки стали ключем згуртовування. Вона вважає, що залучення молоді, спільне планування, постійне обговорення наступних  дій – підвищили ефективність реалізації задуму.

В цілому, від кінцевого результату у виграші були всі. Мешканці будинків отримали естетичне задоволення та приклад успішної практики згуртованості. Об’єднана команда однодумців, виявилися працьовитими та відповідальними. Взаєморозуміння між членами стало базою для роботи. Кожен із присутніх відчував свою значимість, від малого до великого. І головне, всі залишилися щасливими!

Наступного четверга проходитиме третій, заключний онлайн-вебінар циклу “Соціальна згуртованість та жіноча взаємопідтримка”. На ВАс чекатиме ще одна гостя, як також поділиться яскравим прикладом соціальної згуртованості у громаді. 

Другий онлайн-вебінар проходив в рамках проекту «Сприяння для можливостей соціальної згуртованості» , який реалізується ГО «Білозерський центр регіонального розвитку» за фінансової підтримки Європейського союзу через “International Alert” у партнерстві з “Thomson Media”

Наталія Свирида

Статті автора