Прокуратура повідомила про підозру ще п’ятьом зрадницям
Про підозру у колабораціонізмі повідомили ще п’ятьом мешканкам Херсонщини, які брали участь у псевдореферендумі, зокрема, на території Станіславської громади.
Про це у Телеграмі повідомила Херсонська обласна прокуратура.
За даними слідства, підозрювані у вересні 2022 року брали участь у роботі так званих «виборчих комісій» створених окупаційною владою для проведення псевдореферендуму щодо виходу зі складу України та приєднання до рф тимчасово окупованої території Херсонщини. Вони ходили по домівках мешканців населених пунктів Качкарівка, Новоолександрівка, Новорайськ та Станіслав, закликаючи місцевих голосувати на користь країни-агресора.
Після цього вони передали бюлетені з відмітками так званим «головам виборчих комісій» для подальшого підрахунку результатів. За свою роботу вони отримували «винагороду» у рублях.
Наразі двом з фігуранток вже обрано запобіжний захід – тримання під вартою, питання щодо інших вирішується.
Перед судом постане ще одна мешканка Херсонщини, яка брала участь у псевдореферендумі. З 23 по 27 вересня жінка у супроводі озброєних представників рф ходила по домівках жителів сіл Киселівка, Благодатне, Клапая з бюлетенями та урною, закликаючи їх брати участь у незаконному голосуванні. Також вона здійснювала підрахунок бюлетенів з відмітками та поміщала їх до спеціальних сейф-пакетів, після чого передавала військовим рф.
Працівники ДБР завершили спеціальне досудове розслідування стосовно подружжя з Білозерки, які отримали посади в окупаційних правоохоронних органах. За даними слідства, подружжя «виявляло» місцевих правопорушників нібито для «стабілізування криміногенної ситуації» в регіоні, а насправді залякувало населення.
У березні 2022 року чоловік погодився на посаду оперуповноваженого в окупаційній міліції, а його дружина з рядової за кілька місяців вже обіймала посаду «інспектора з особливих доручень» із доступом до російської «державної таємниці».
Колаборантів звинувачують у добровільному зайнятті посад в незаконних правоохоронних органах, створених на тимчасово окупованій території. Чоловіку та дружині загрожує до п’ятнадцяти років ув’язнення з позбавленням права обіймати певні посади та конфіскацією майна.