Пн, 6 Січ 25
-0°C

Письменниця родом із Чорнобаївки пропагує українську культуру в Європі

Наталія Свирида 03 Січня, 2024

Поетеса та письменниця, громадська діячка і журналістка родом із Чорнобаївки Юлія Бережко-Камінська розповіла, про свої досягнення у минулому році.
Літераторка повідомила про творчі підсумки 2023-го на своїй сторінці у Facebook.
Початок повномасштабного вторгнення росії в Україну Юлія Бережко-Камінська зустріла з родиною у місті Буча. Вже у березні 2022 року жінці довелося емігрувати до Польщі. Юлія жила у Кракові та займалась популяризацією української культури. У 2023 році письменниця повернулась до України та продовжила займатися улюбленою справою.

У минулому році поезії Бережко-Камінської представили під час події ООН у Варшаві. Також наша землячка перемогла у видавничому конкурсі і надрукувала нову книгу – “Україна: пекельний 22-й”. Юлія отримала стипендію від Міністерства культури Чехії і презентувала книжки поезії у Парижі, у містах Чехії та Польщі.
Поезії пані Юлії переклали на німецьку мову та під час урочистої програми “Українська поезія ХХ-ХХІ століть” представили в австрійському Відні. Вірші української поетеси тричі публікували у лондонському журналі, у Канаді, США, Індії та інших країнах.
Письменниця родом із Чорнобаївки перемогла в міжнародному фестивалі поезії в Болгарії, а також брала участь у міжнародних конференціях та літературних подіях у Польщі та в Україні.
Юлія Бережко-Камінська написала книгу про академіка Віктора Глушкова, яку підтримав Український інститут книги. Згодом відбулась її презентація в Національній бібліотеці ім. Ярослава Мудрого за участі Інституту кібернетики. Також літераторка почала працювати над книгою про Кузьму Скрябіна.
Бережко-Камінська написала з пів сотні документальних історій про війну, есе, художніх оповідань, антологію воєнної лірики. Письменниця увійшла до редколегії газети “Літературна Україна” та до складу журі кількох літературних конкурсів, зокрема, “Літературної премії Ірпеня”.

“Це був рік постійної роботи, нестерпних дедлайнів, усамітнення… Але це було й порятунком. Усі думки — про війну, про Перемогу. Про повернення наших захисників і захисниць додому. Живими та неушкодженими. Про відбудову та відродження країни. Про спокій і безпеку батьків та інших, хто там, де щодня особливо неспокійно…”, –  поділилася поетеса у Фейсбуці.

Юлія Бережко-Камінська писала прозу та вірші ще у дитинстві. Тоді і визначився її життєвий шлях. До 2022 року письменниця працювала з творчою молоддю України, організовувала всеукраїнські і міжнародні літературні проекти та конкурси.
Батьки пані Юлії, Ніна та Микола Бережки, проживають у Чорнобаївці. Подружжя займається бджільництвом. У селі вони пробули усю окупацію та не збираються виїжджати. У 2023 році продукція бджолярів була представлена на аукціоні у Великій Британії, з чим їм допомогла старша донька Юлія.
Півлітрову баночку меду Бережків купили за двісті п’ятдесят фунтів – понад одинадцять з половиною тисяч гривень. На аукціоні продавали й інші речі видатних українців. За виручені кошти згодом придбали реанімобіль для лікарні у Лимані на Донеччині.

Наталія Свирида

Статті автора