Пн, 6 Січ 25
-0°C

Родини військових можуть розраховувати на матеріальну допомогу

Наталія Свирида 19 Січня, 2024

Сім’ї військових ЗСУ можуть отримати певні пільги та виплати від держави.
Про це пише Офіційний веб-портал парламенту України.
Родичам військовослужбовців, які потрапили в полон чи зникли безвісти (крім тих випадків, коли військовий здався в полон сам), щомісяця виплачують кошти. Підйомну допомогу отримають воїни (які проходять службу за контрактом, перебувають на кадровій службі чи за призовом), що переїжджають до іншого населеного пункту через службу. Розмір виплат складає місячне грошове забезпечення на військовослужбовця плюс 50% місячного грошового забезпечення на кожного члена сім’ї, який переїжджає з ним на нове місце. Також державна допомога надходить родинам захисників для проходження оздоровлення.
У закладах охорони здоров’я ЗСУ родичі військовослужбовців мають право сплачувати лише 50% вартості медичного обслуговування. Також сім’ї військових можуть проходити пільгове санаторно-курортне лікування та отримати 50% знижки на оплату комунальних послуг чи житла.
Діти військових отримують перевагу щодо вступу до державних навчальних закладів і місць у дитячих оздоровчих таборах за місцем проживання. У деяких громадах таким дітям надають фінансову допомогу на підготовку до навчального року.
Кожній сім’ї загиблого захисника виплачують компенсацію у розмірі 15 млн грн за постановою Кабінету міністрів від 28 лютого 2022 року. Виплату можуть отримати батьки, дружина або чоловік, які не одружилися вдруге, неповнолітні діти, діти, старші 18 років, якщо вони або інваліди дитинства, або здобули інвалідність до досягнення ними повноліття, та утриманці загиблого.
Тим не менш, родичі військового не мають права проживати у Росії та Білорусі та бути засудженими за державну зраду, колабораціонізм чи пособництво державі-агресору.
Щоб отримати компенсацію, треба подати необхідні документи.

1. Заява кожного повнолітнього члена сім’ї, батьків та утриманців загиблого (померлого), які мають право на отримання допомоги, а у разі наявності малолітніх та/або неповнолітніх дітей – іншого з батьків або опікунів чи піклувальників дітей про виплату одноразової грошової допомоги.

2. Витяг з наказу про виключення загиблого (померлого) військовослужбовця, військовозобов’язаного та резервіста із списків особового складу військової частини (підрозділу, органу).

3. Витяг з особової справи про склад сім’ї військовослужбовця, військовозобов’язаного та резервіста, призваного на навчальні (або перевірочні) та спеціальні збори чи для проходження служби у військовому резерві.

Разом із заявою треба прикласти копії документа, що свідчить про причини та обставини загибелі (смерті) військовослужбовця; свідоцтва про смерть; свідоцтва про народження військовослужбовця (для виплати грошової допомоги батькам загиблого); свідоцтва про шлюб (для виплати допомоги дружині чи чоловікові); свідоцтво про народження дитини (для виплати допомоги дитині загиблого); інших документів відповідно до вимог Порядку.

Наталія Свирида

Статті автора