Секрет сімейного щастя Чегодаєвих – любов та адреналін
Олександр і Тетяна ЧЕГОДАЄВИ з Білозерки разом вже п’ятнадцять років. Подружжя виховує спільну донечку, підтримує родинні стосунки з двома дорослими дітьми Олександра від першого шлюбу, має власну справу та спільне екстремальне за-хоплення.
З 2011 року чоловік бере участь в авторалі, спочатку на позашляховику, згодом – на ВАЗ-1119 «Калина». У цьому році напарником Олександра стала кохана дружина, яка виконує роль штурмана.
Дружина-штурман
Першим змаганням сімейного екіпажу стало ралі «Чумацький шлях» на Херсонщині. Тетяна дуже переживала з приводу свого дебюту у новій ролі, боялася не впоратися із завданням та підвести чоловіка. Бойове хрещення тендітного штурмана виявилося не з простих. Напередодні змагань пройшов дощ, тож учасникам перегонів доводилося не лише дотримуватися маршруту та часових обмежень, а й долати ділянки з багнюкою. Та навіть за таких складних умов Чегодаєви зуміли фінішувати п’ятими у своїй категорії і отримати перший трофей. Ралі «Чумацький шлях» не принесло Тетяні особливого задоволення, адже жінка дуже нервувала.
Наступною стала участь Чегодаєвих у міні-ралі на «Кубок Лиманів», в рамках якого відбулося чотири змагання на Одещині та Миколаївщині. В результаті білозерська команда отримала два кубки за третє місце і один – за друге у своєму класі. А також 20 місце в абсолюті серед сорока команд з різних куточків України, частина яких мають звання чемпіонів. До речі, жінок у складі екіпажів, дуже мало. Але нагороди для Чегодаєвих – річ другорядна, хоча й приємна. Головне – неймовірний драйв та потужний заряд адреналіну. Саме ці відчуття підживлюють кохання Олександра і Тетяни. Спільне захоплення – чудовий спосіб зміцнення сімейних стосунків, щоправда недешевий.
Скільки коштує хобі
Утримання автомобіля для перегонів – доволі дороге задоволення. Машина повинна відповідати певним технічним умовам, перш за все, бути безпечною для пілота і штурмана. Для цього автівку обладнують додатковим металевим каркасом, встановлюють спеціальні сидіння, посилені ремені безпеки. Крім того, члени екіпажу повинні мати спецекіпірування. Все це потребує чималих фінансів.
Технічну підготовку та обслуговування ВАЗ-1119 Олександр здійснює сам. А на змаганнях доводиться залучати механіка. Після кожних перегонів автомобіль потребує ремонту, адже деякі деталі не витримують навантаження. За день змагань залізному коню доводиться долати відстань у понад сто кілометрів в умовах бездоріжжя, маневрувати на крутих поворотах. У деяких екіпажів є постійні спонсори, котрі допомагають в утриманні спорткарів і фінан-сують участь у змаганнях. Чегодаєви поки що прославляють Білозерку за власний кошт…
Життя – це постійний рух
Кожен із нас, залежно від темпераменту, обирає свій спосіб відпочинку. Для родини Чегодаєвих – це активне дозвілля. На змагання з ними завжди їде група підтримки: рідні, друзі та близькі. У період між участю у ралі родина Чегодаєвих виїжджає на відпочинок до лісу, на море або до річки. Сидіти вдома біля телевізору – не про них. Сьогодні Олександру і Тетяні бракує клопотів, пов’язаних із підготовкою до міні-ралі, змагання призупинені до весни. Проте вони обов’язково сядуть у свою «Калину», тільки-но відкриється новий сезон перегонів. Їхня головна мета у ралі – не продемонструвати надможливості, а дійти до фінішу. У салоні свого спорткара, як і в сімейному житті, вони довіряють одне одному, і мабуть саме це допомагає їм здійснювати мрії.