Як шахраї викрадають особисту інформацію через інтернет
Кіберзлочинці можуть перехоплювати дані про банківські картки, паролі, повідомлення та іншу конфіденційну інформацію під час використання загальнодоступних мереж Wi-Fi.
Про це повідомляє Державна служба спеціального зв’язку та захисту інформації України у Facebook.
Інтернет із вільним доступом не захищений і зазвичай є у ка’ярнях, бібліотеках, парках, торговельних центрах тощо. Він не вимагає пароля чи ідентифікації особи, тому до нього можуть підключатися всі охочі. Зловмисники, перебуваючи в одній мережі з іншими користувачами, можуть перехоплювати дані банківських карток, паролі, повідомлення та іншу конфіденційну інформацію.
Щоб захистити свої дані, варто дотримуватися таких порад:
– користуйтеся мобільним інтернетом від свого оператора, уникайте загальнодоступних мереж Wi-Fi;
– не здійснюйте банківські операції під час підключення до вільного інтернету;
– не використовуйте мережі Wi-Fi, що просять авторизуватися за номером телефону, адресою електронної пошти або через соціальні мережі, адже особистою інформацією можуть скористатися зловмисники;
– вимкніть у своєму ґаджеті опцію автоматичного підключення до вільного Wi-Fi;
– використовуйте VPN-сервіси під час підключення до загальнодоступних мереж.
- Мешканка Благодатного втратила 50 тисяч гривень через шахраїв. Жінка вирішила заробити на ставках у букмекерській конторі, однак натрапила на шахраїв.
- 30-річний мешканець Станіслава вбив односельця через сварку. 42-річний потерпілий випадково впустив телефон чоловіка, а той забив його до смерті. Підозрюваного взяли під варту. Йому загрожує від 7 до 10 років в’язниці.
- 39-річний експоліцейський з Антонівки, який перейшов на сторону ворога, заочно отримав підозру. Чоловік раніше працював у Білозерці тимчасово виконуючим обов’язки замначальника відділу поліції. Після окупації Херсонщини він переїхав до Криму та став слідчим у Севастополі.