Що для білозерців важливіше – площа чи дороги? Думка депутата селищної ради
Депутати, які намагаються виконувати побажання мещканців свого округа, – погані депутати. Такий висновок могли зробити білозерці, які послухали доповідь голови селищної ради під час громадських слухань 20 квітня.
Як депутат, хочу роз’яснити ситуацію, що склалася в селищній раді, а точніше між головою та депутатами, що займають принципову позицію.
Більшість цих депутатів – це люди, що вперше були обрані депутатами. Вони прийшли до ради, щоб чесно виконувати свої законні обов’язки. Але робити їм це було дуже важко, оскільки не було ні досвіду, ні відповідних знань. Але так було лише на початку їх каденції. Зараз народні обранці багато чому навчились. Так ось якраз це і не подобається нашому голові.
В минулому році, коли приймали Програму соціально-економічного розіитку на 2016 рік, депутати намагалися включити до програми якомога більше пунктів. І це природньо, оскільки на кожному окрузі безліч проблем: дороги розбиті, тротуарів немає, відсутнє освітлення, стихійні сміттєзвалища тощо. Але тоді депутати не врахували, що ці можливості обмежені розміром бюджету. Тобто запланували заходів в програмі на суму, що перевищила реальні доходи бюджету. В результаті голова селищної ради, як розпорядник бюджетних коштів, виконував ті пункти програми, які вважав за потрібне, а на інші, звичайно, не вистачило грошей.
В цьому році депутати врахували помилки минулого ррку і прийняли зміни до програми соціально-економічного розвитку. В результаті в програму було внесено найважливіші, на думку депутатів, питання:
– допомога комунальному підприємству «Водограй» на придбання сміттєзбиральної машини, екскаватора, комп’ютерів та програми 1С-бухгалтерія
– облаштування пішохідних доріжок,
– облаштування дренажу по вулиці Л.Українки (біля заправки),
– ремонт доріг біля багатоповерхових будинків по вул. Станіславське шосе та ін.
Принциповою зміною, яка не влаштувала голову, було те, що депутати встановили терміни виконання – квартал. Раніше термін виконання зазначався – протягом року. Таким чином, депутати обмежили голову у виборі пунктів програми. Ще голові не сподобалоя, що були зменшені суми на ремонт деяких доріг, вилучено пункт про ремонту площі перед поштою.
Отже, депутати на сесії прийняли нову програму, а голова взяв і скористався своїм правом накласти на рішення “вето”. Тобто думка більшості депутатів його не цікавить? Тоді голова вирішив ініціювати громадські слухання і заручитися підтримкою громади.
20 квітня на слухання прийшло десь до 70 чоловік, з них – 10 працівників селищної ради (вони люди підневольні), приблизно 40 працівників дитячих садочків (спробуй не прийди!), 15 депутатів (з них 10 «принципових») та небайдужі мешканці Білозерки.
На обговорення було винесено такі питання:
– чи треба робити ремонт площі перед відділенням пошти (ціна питання 200тис.грн) чи все ж таки зробити тротуари на непролазних вулицях?
– чи давати гроші комунальному підприємству на сміттєзбиральну машину та на комп’ютери, щоб люди не бігали за довідками у «Водограй», і коли давати – в квітні, чи в грудні?
– чи ремонтувати дороги біля багатоповерхових будинків по Станіславському шосе (біля магазину «Везунчик» та біля ринку)?
Голові, звичайно, потрібна гарна площа в центрі селища, щоб перед виборами блищало. Депутати ж наполягають, щоб якомога більше грошей йшло на округи, де страшні дороги і немає тротуарів!
Найцікавіше те, що депутати вже вирішили ці питання на сесіі, як має бути по закону, прийняли рішення «Про внесення змін до програми соціально-економічного розвитку», визначилися з пріоритетами. Але голові ж це не сподобалося.
І знову на бюджетній комісії будуть обговорюватися ці питання, потім на сесії. Час іде, люди хочуть жити краще, депутати нібито приймають правильні рішення, але в кінці-кінців за всіх вирішує голова…
Ніна Хороняк, депутат Білозерської селищної ради
Від редакції: Ми зацікавлені в тому, щоб білозерці почули думки всіх сторін, тому запрошуємо депутатів та селищного голову на сторінках порталу поділитися своїм баченням ситуації, що склалася.