Пн, 7 Кві 25
5.5°C

Що необхідно для усиновлення дитини в Україні

Наталія Свирида 04 Березня, 2024

Тим, хто бажає усиновити дитину в Україні, необхідно відповідати потрібним вимогам та пройти певну процедуру, перш ніж малеча зможе потрапити у родину.
Усі подробиці цього процесу пояснило Міністерство реінтеграції.
Усиновити дитину може: 1. Дієздатна особа від 21 року (за винятком, коли усиновитель є родичем дитини). 2. Особа, яка старша за дитину не менш ніж на 15 років. 3. Подружжя або один із подружжя за згодою іншого. 4. Особи, які не перебувають у шлюбі (тільки для громадян України).
Спочатку майбутнім усиновителям необхідно зібрати пакет документів, оформити заявку та пройти обстеження житлових умов. Після цього вони відвідують курси, що тривають 72 години, та отримують рекомендації щодо віку і статі дитини, яку можна усиновити (діє 1 рік). Протягом 10 робочих днів надходить висновок від Служби у справах дітей.
Пошук дитини займає довше часу – до 3 років. Після успішного встановлення контакту з дитиною прийомні батьки подають документи до суду та чекають на позитивне рішення. Далі дитина проходить адаптацію у новій сім’ї.
Держава надає усиновителям деякі пільги:
• відпустка по догляду за дитиною до досягнення нею 3-річного віку;
• одноразова оплачувана відпустка тривалістю 56 днів (при усиновленні дитини віком старше 3 років). Якщо усиновили двох дітей – то 72 дні;
• виплати при усиновленні на кожну дитину у розмірі як при народженні першої дитини – по 41 тис 280 грн;
• щорічна оплачувана відпустка (якщо усиновили двох і більше дітей) – 17 днів;
• усиновлена дитина зберігає право на пенсію, інші соціальні виплати, а також на відшкодування шкоди у зв’язку із втратою колишнього годувальника;
• послуга соціального супроводу в Центрі надання соціальних послуг (за зверненням).
Окрім цього, поки в Україні діє воєнний стан, міжнародне усиновлення та усиновлення українцями, які постійно проживають за кордоном, призупинене.
– Протягом минулого тижня Білозерська та Чорнобаївська громади (https://bilozerka.test-sites.com.ua/bilozerskij-ta-chornobayivskij-tg-nadaly-dopomogu-dlya-opalennya-budynkiv/) отримали паливні матеріали. Таку ж допомогу доставили до Борозенської та Високопільської громад і Антонівки. Місцевому населенню роздали 750 т брикетів, 12 т вугілля і 850 куб дров.

  • До Олександрівки Станіславської СТГ, Посад-Покровського Чорнобаївської громади та Зорівки, Знам’янки, Черешеньок, Томиної Балки Білозерської СТГ завітала багатопрофільна мобільна бригада. У селах працювали педіатр, психолог, юрист та соціальний працівник. Фахівці провели понад 250 прийомів за 4 дні.
  • Школярі з Білозерщини відправились у поїздку до Румунії. Загалом у подорож вирушили 69 дітей з Херсонщини у супроводі 11 дорослих. Мандрівку організувала БО “Боротьба за свободу”.

Наталія Свирида

Статті автора