Сб, 28 Гру 24
1.5°C

Шведський політик під час велоподорожі завітав на Херсонщину

Олена Бджола 30 Вересня, 2024

До України зі Швеції приїхав Ларс Петер Фреден – 73-річний політик та колишній військовий. Протягом 60 днів він об’їхав усю лінію фронту на велосипеді. Побував він і на Херсонщині.

Про це повідомив Херсонський обласний краєзнавчий музей у Facebook.

Помічник прем’єр-міністра Швеції з питань безпеки, заступник посла Швеції у РФ, посол в Хорватії, Північній Македонії, Косово, КНР – це ще не повний перелік посад шведа Ларса Петера Фредена. Ось вже два місяці він на велосипеді їздить Україною. Із першого серпня по 25 вересня він побував у Києві, Чернігові, Сумах, Харкові, Чугуєві, Ізюмі, Краматорську, Дружківці, Покровську, Петропавлівську, Дніпрі, Запоріжжі та Нікополі.

Чоловік зізнається, хоч і має поважний вік, але хоче боротися за Україну. І вирішив це зробити за допомогою слова – написати про злочини росіян і про супротив українців. Аби бути ближче до подій, вирішив здійснити подорож до лінії фронту. Стартував у Києві, де купив велосипед, а далі на ньому поїхав на північ, схід та південь України.

Поїздку політик здійснив на сучасному українському велосипеді. Мета подорожі – привернути увагу Європи до російських воєнних злочинів та героїзму українців. Ексвійськовий обрав саме велосипед для того, щоб більше поспілкуватись із місцевими мешканцями та поспостерігати за життям звичайних людей.

Я побачив дійсно високий рівень бойового духу ваших бійців. Я одразу це відзначив. Як ви знаєте, ця війна вже еволюціонувала до того, що люди ведуть цю війну під землею, в укриттях. Бліндажі дуже глибокі. Постійна загроза від дронів. Такого ми раніше не бачили в жодній війні. (…) Мені стало зрозуміло, що Україні потрібно більше допомоги, ніж вона отримала”, – пояснює іноземець.

Фото: Херсонський краєзнавчий музей

Мандрівку Фредена висвітлювали як і шведські, так і міжнародні медіа. Велосипедний маршрут складався з таких населених пунктів: Київ–Чернігів–Суми–Харків–Чугуїв–Ізюм–Краматорськ–Дружківка–Покровськ–Петропавлівськ–Дніпро–Запоріжжя–Нікополь–Високопілля–Велика Олександрівка–Херсон.

“Моя головна ціль — зробити так, щоб швидка допомога продовжувала надходити до України під час війни. Я також хочу описати цей неймовірний вклад, неймовірний подарунок Європі, який робить Україна, якраз опираючись Росії, зберігаючи безпеку в Європі. Я якраз із тих людей, які вважають, що ми маємо покласти цьому кінець, незалежно від російської агресії”, — переконує дипломат.

Він наполягає, що тепер в України є багато досвіду, який слід було б перейняти його країні. Зокрема досвід використання дронів і захисту населення у нових війнах. Адже “коли ця війна закінчиться, Україна матиме найбільшу, найсильнішу та найдосвідченішу армію в Європі”.

Фото: Херсонський краєзнавчий музей

У кінці поїздки політик побував і у Херсонському обласному краєзнавчому музеї. Він залишив позитивний відгук про заклад та подарував закладу свій велосипед та шолом.

Олена Бджола

Статті автора