Шведський політик під час велоподорожі завітав на Херсонщину
До України зі Швеції приїхав Ларс Петер Фреден – 73-річний політик та колишній військовий. Протягом 60 днів він об’їхав усю лінію фронту на велосипеді. Побував він і на Херсонщині.
Про це повідомив Херсонський обласний краєзнавчий музей у Facebook.
Помічник прем’єр-міністра Швеції з питань безпеки, заступник посла Швеції у РФ, посол в Хорватії, Північній Македонії, Косово, КНР – це ще не повний перелік посад шведа Ларса Петера Фредена. Ось вже два місяці він на велосипеді їздить Україною. Із першого серпня по 25 вересня він побував у Києві, Чернігові, Сумах, Харкові, Чугуєві, Ізюмі, Краматорську, Дружківці, Покровську, Петропавлівську, Дніпрі, Запоріжжі та Нікополі.
Чоловік зізнається, хоч і має поважний вік, але хоче боротися за Україну. І вирішив це зробити за допомогою слова – написати про злочини росіян і про супротив українців. Аби бути ближче до подій, вирішив здійснити подорож до лінії фронту. Стартував у Києві, де купив велосипед, а далі на ньому поїхав на північ, схід та південь України.
Поїздку політик здійснив на сучасному українському велосипеді. Мета подорожі – привернути увагу Європи до російських воєнних злочинів та героїзму українців. Ексвійськовий обрав саме велосипед для того, щоб більше поспілкуватись із місцевими мешканцями та поспостерігати за життям звичайних людей.
“Я побачив дійсно високий рівень бойового духу ваших бійців. Я одразу це відзначив. Як ви знаєте, ця війна вже еволюціонувала до того, що люди ведуть цю війну під землею, в укриттях. Бліндажі дуже глибокі. Постійна загроза від дронів. Такого ми раніше не бачили в жодній війні. (…) Мені стало зрозуміло, що Україні потрібно більше допомоги, ніж вона отримала”, – пояснює іноземець.
Мандрівку Фредена висвітлювали як і шведські, так і міжнародні медіа. Велосипедний маршрут складався з таких населених пунктів: Київ–Чернігів–Суми–Харків–Чугуїв–Ізюм–Краматорськ–Дружківка–Покровськ–Петропавлівськ–Дніпро–Запоріжжя–Нікополь–Високопілля–Велика Олександрівка–Херсон.
“Моя головна ціль — зробити так, щоб швидка допомога продовжувала надходити до України під час війни. Я також хочу описати цей неймовірний вклад, неймовірний подарунок Європі, який робить Україна, якраз опираючись Росії, зберігаючи безпеку в Європі. Я якраз із тих людей, які вважають, що ми маємо покласти цьому кінець, незалежно від російської агресії”, — переконує дипломат.
Він наполягає, що тепер в України є багато досвіду, який слід було б перейняти його країні. Зокрема досвід використання дронів і захисту населення у нових війнах. Адже “коли ця війна закінчиться, Україна матиме найбільшу, найсильнішу та найдосвідченішу армію в Європі”.
У кінці поїздки політик побував і у Херсонському обласному краєзнавчому музеї. Він залишив позитивний відгук про заклад та подарував закладу свій велосипед та шолом.
- Дар’ївська громада стане учасником конкурсу «Громада на всі 100». На ньому вона представить свій проєкт «СПІЛЬНОБУС». Він передбачає підвіз учнів до шкіл, запуск соціальних рейсів до центру громади та Миколаєва тощо.
- У Чорнобаївській СТГ розпочалась реєстрація на вокальний конкурс «Єднаймо ритм сердець». Участь можуть взяти солісти-вокалісти та малі вокальні форми (дуети, тріо, квартети). Вокальні змагання пройдуть з 14 вересня по 20 жовтня.
- Благодійники передали меблі закладу освіти у Дар’ївській громаді. Школа отримала стільці та парти. Допомогу надала міжнародна гуманітарна організація SAVE THE CHILDREN INTERNATIONAL.