Соціальний захист населення, пільговий проїзд чи їх ІМІТАЦІЯ
З 01 січня 2018 року перевізники та виконавчі органи влади принижують, «пудрять мізки» людям, які мають пільги на безкоштовний проїзд тим, що ніхто конкретно не може сказати, що відбувається в Білозерському районі із компенсацією пільгового перевезення.
Жодного оголошення, об’яви чи офіційного (письмового) чи хоч би усного чи відео звернення немає. Таке враження, що людей вважають розумово відсталими чи неповноцінними.
Справа у тому, що пільги на безоплатний проїзд у транспорті визначені Законами України (сім законів) та однією постановою Кабінетів Міністрів. І метою цих Законів та законодавчих актів є соціальний захист населення. Та прикро те, що ті пільги надаються таким чином, що лиш принижує визначені Законом і начебто ним «захищені» верстви населення.
Спочатку залишили по одному-два рейси для пільгових категорій у кожному напрямку, та от тільки для цього взяли самі незручні по часу для людей рейси. А за словами голови РДА В.Романова, дали можливість тим, хто ПРАЦЮЄ, «нормально» їздити, щоб ніхто їх не чіпав та не давив, що, на мою думку, взагалі неповага та дискримінація.
Наприклад на маршруті АС-Херсон-Кізомис із Кізомису можна було виїхати о 9-00 та 10-00, а назад із Херсону о 12-00 та 12-30. Нікого, звісно, не турбувало, що більшість людей пільгових категорій – це пенсіонери, які о 9 чи 10 влітку якщо виїдуть у м. Херсон, то при такій спеці, яка була цього літа, могли доїхати з інфарктом чи інсультом. Та й те, що до лікаря та здавати аналізи у такий час вже взагалі пізно їхати, також нікого не хвилювало. Перед тим, як змінили час пільгових рейсів на цьому маршруті, довелося привести чимало аргументів та вислухати достатньо погроз про те, що, якщо людям пільгових категорій Кізомиської сільської ради не подобається, то взагалі ніяких рейсів не буде.
А зараз ситуація ще гірна. На автостанції у м. Херсоні видають пільговий квиток людині, а у салоні маршрутного автобусу водій разом із контролером вимагають доплачувати до повної вартості. З Кізомису взагалі безкоштовно відмовляються перевозити людей пільгових категорій населення. При цьому на автостанції кажуть, що питання ще не вирішене, ніяких розпоряджень не було, а органи місцевого самоврядування і виконавчі органи влади (сільські ради, РДА,ОДА) просто МОВЧАТЬ.
ТА СКІЛЬКИ ВЖЕ МОЖНА ЦИХ ЛЮДЕЙ ПРИНИЖУВАТИ????
Та напишіть вже оголошення, що У НАС НЕМАЄ КОШТІВ ВИКОНУВАТИ ЗАКОН УКРАЇНИ І МИ НЕСПРОМОЖНІ ЯКІСНО ТА ЕФЕКТИВНО ВИКОРИСТОВУВАТИ БЮДЖЕТНІ КОШТИ, БО утримуємо у Кізомиській сільській раді два дитячі садки за 5 млн. грн. на 105 дітей, при цьому їх обслуговує 50 штатних працівників і один дитячий садок напівпустий. І школа Велетенська , яка розрахована на 1000 дітей, майже пустує – там навчається всього 185 дітей. А районний бюджет утримує ще й Кізомиську школу, яка знаходиться від Велетенської всього за 2 км і навчається там лише 104 дитини, а ось “обходиться” вона платникам податків в 3,5 млн. грн. (І це тільки по Кізомиській сільській раді).
ШАНОВНІ, ЗА ТАКИХ УМОВ НІЗАЩО НЕ ПЕРЕКОНАЄТЕ, ЩО НА ПІЛЬГОВИКІВ НЕМАЄ КОШТІВ! Та не знайшли нічого кращого, як процитувати Бюджетний кодекс у транспорті, який не кожний депутат може читав та розбирається, не те що пересічний громадянин.
ТАК БУДЬТЕ ВЖЕ ЧЕСНИМИ ДО КІНЦЯ, цитуйте Бюджетний Кодекс не вибірково, а повністю:
Стаття 2. Визначення основних термінів
- У цьому Кодексі наведені нижче терміни вживаються в такому значенні:
… 34) місцеві бюджети – бюджет Автономної Республіки Крим, обласні, районні бюджети та бюджети місцевого самоврядування;
– Стаття 89. Видатки, що здійснюються з бюджетів міст республіканського Автономної Республіки Крим та обласного значення, районних бюджетів, бюджетів об’єднаних територіальних громад:
….. 4) соціальний захист та соціальне забезпечення:
– Стаття 91. Видатки місцевих бюджетів, що можуть здійснюватися з усіх місцевих бюджетів.
– Стаття 97. Трансферти, що надаються з Державного бюджету України місцевим бюджетам
- У Державному бюджеті України можуть передбачатися такі трансферти місцевим бюджетам:
4) додаткова дотація на компенсацію втрат доходів місцевих бюджетів внаслідок надання пільг, встановлених державою;
Я звісно розумію, що, можливо, ці статті нічого і не скажуть більшості населення, але тим, хто писав це оголошення і виконавчим органам влади (сільські ради, РДА,ОДА) все досить ясно – не «пудріть людям мізки», що немає коштів та захистіть нарешті вже тих, хто цього потребує! Або хоч чесно визнайте свою неспроможність виконувати Закони Ураїни і перестаньте принижувати людей!
Альона Зелінська