Станіславська активістка планує надрукувати екощоденник
Рух у стилі Zero Waste започаткувала француженка за походженням Беа Джонсон, що живе у Сполучених Штатах Америки. Її спосіб життя сприяє вирішенню багаьох питань у сфері поводження з відходами та веде до їх скорочення. Наразі цей рух шириться усім світом. Головна ідея – це спрощення завдяки 5 правилам: скажи “Ні!” зайвому, скорочуй кількість потрібного, скористайся повторно, сортуй та утилізуй, сумлінно компостуй. Аби розвіяти стереотипи, що впроваджувати стиль життя Zero Waste в Україні складно, дорого, нецікаво, станіславська екоактивістка Раїса Сонько написала екологічний щоденник “21 екозвичка, яка допомагає планеті”. Сподіваємося, що ви вже познайомилися з 19-ма екозвичками, які ми щочетверга публікуємо на нашому порталі! Амбітна мета, яку поставила перед собою авторка щоденнику, – формування екологічної особистості, що неминуче поширюється на усі життєві сфери.
Білозерка.Інфо поспілкувалася з Раїсою і для вас вияснила дуже цікаві подробиці.
– Раїса, розкажіть читачам, чому виникла ідея створити щоденник? Яка практична користь від нього буде людям?
– Навчаючись у Zero Waste Academy я прийняла рішення в якості проекту випускниці провести інформаційну кампанію #21екозвичка, аби на власному прикладі розвіяти стереотипи, що впроваджувати стиль життя Zero Waste в Україні складно, дорого, нецікаво. Розуміючи, що дописи у соціальних мережах кануть “в лету”, моя менторка Ліліана Семенюта запропонувала мені узагальнити весь матеріал та видати екологічний щоденник, про що саме напередодні вночі я думала сама. Звісно я погодилася :). Ось так і виникла ідея. Екологічний щоденник несе подвійну користь: • по-перше, він допомагає формуванню екологічної особистості, що неминуче поширюється на усі життєві сфери, а по-друге, впроваджуючи екологічний стиль життя, ви отримаєте фінансові вигоди у вигляді скорочення видатків власного бюджету. На 125 сторінках мого щоденника читачі знайдуть опис екозвичок та приклади власного досвіду, цікаві факти, перелік вигод та загроз для людини і довкілля, питання для роздумів, буде місце для власних нотатків та роздумів. Як ви вже здогадалися, щоденник буде виданий із переробленого паперу.
– Що вже зроблено для досягнення такої амбітної цілі?
– Текст для щоденника вже готовий, я знайшла ілюстратора та визначила формат та об’єм щоденнику. До речі, за мотивами щоденника зараз триває інформаційна кампанія #21екозвичка в мережі Facebook, на сайті партнерів Білозерка.Інфо та у районній газеті “Придніпровська зірка”. Я вже склала бюджет мого еко-проєкту – для видавництва щоденника потрібно 23 100 грн. Це значна сума. І для того, щоб залучити фінансування я вирішила розмістити свою ідею на платформі “Спільнокошт“, де кожен може стати благодійником і фінансово долучитися до мого екопроєкту. Якщо вас хвилюють питання екології, сталого розвитку, розумного споживання – допоможіть. Аби більше людей прочитавши прості кроки зрозуміли, що жити екологічно легко, цікаво та фінансово вигідно!
– Скільки щоденників плануєте надрукувати і що будете з ними робити?
– Наразі я планую надрукувати 300 примірників. Частину хочу подарувати своїм колегам з академії Zero Waste, частину подарувати всім, хто підтримає мій проект, по кілька примірників подарувати бібліотекам та навчальним закладам громади. А вже ті, що зостануться потраплять у он-лайн магазин Громада – НУЛЬ відходів, аби на виручені кошти можна було реалізувати наступні екологічні ініціативи.
– Розкажіть більше про механізм збору коштів: що таке Спільнокошт? Благодійником може стати будь-хто чи лише ваші друзі?
– Звісно, для видання щоденнику потрібні кошти. Щоб їх зібрати, я зареєструвала свій проект на платформі Спільнокошт. Дуже дякую за організаційну підтримку громадській організації “Білозерський центр регіонального розвитку” – адже платформа співпрацює лише з громадськими організаціями. Це платформа для колективного збору коштів на реалізацію проектів. Благодійником може стати будь-хто, кому подобається ідея, а не тільки друзі. Кожен бажаючий, перейшовши за посиланням, може познайомитися з ідеєю проекту та «фондувати» проект на будь-яку суму, яку вважає прийнятною для себе. Період збору коштів не безкінечний, а обмежений у часі. Наразі в мене є лише 23 дні, аби зібрати 22 350 грн. з 23 100 грн. – п”ятеро благодійників вже підтримали мою ідею! Дякую їм за це неймовірно! До речі, для благодійників передбачені подарунки за їх внесок: електронна або паперова версія щоденника, кава з авторкою або ж екомайстер-клас! Шановні читачі, якщо вас хвилюють питання екології, сталого розвитку, розумного споживання, допоможіть, підтримайте мій екопроєкт!
– А що буде, якщо за визначений термін необхідну суму не зберете?
– Якщо термін збору закінчився, а кошти не вдалося зібрати у повному обсязі, то зібрані кошти повертаються благодійникам і проект відхиляється. Є і гарна новина, якщо мені вдасться зібрати зазначену суму, то в рамках проекту #МиМожемо я отримаю додаткове фінансування.
– Бажаємо удачі вашому проєкту та досягнення амбітної цілі!
Вітаємо, ви дочитали до кінця матеріал «Білозерка.Інфо» – незалежного та впливового інтернет-видання. Якщо вам сподобався цей текст, пропонуємо підтримати нас щомісячним внеском від 25 гривень. За ціною лише однієї чашечки кави, ви підтримаєте роботу усієї редакції і допоможете зробити наші громади ще більше відкритими, читачів – більш обізнаними, а діяльність влади – прозорішою.