Суд виправдав організаторку “референдуму” у Широкій Балці
Над мешканкою Широкої Балки Станіславської громади, яка долучилась до участі у псевдореферендумі під час окупації села російськими загарбниками, пройшов суд в Одесі. Раніше їй інкримінували колабораціонізм. Проте через обставини, внаслідок яких фігурантці довелося піти на співпрацю з окупантами, її виправдали.
Про це стало відомо із вироку від 22 липня у Єдиному державному реєстрі судових рішень.
Із 23 по 27 вересня 2022 року жінка разом з односельчанкою та двома російськими військовими проводили подомовий обхід Широкої Балки та агітували місцевих голосувати. Вони носили урну й бюлетені, а також вели список виборців.
Раніше до цієї роботи мешканку села долучили примусово. Окупанти прийшли до неї додому, де вона доглядала за хворою лежачою матір’ю, і почали залякувати. Росіяни знали, що мешканка Широкої Балки працювала раніше на українських виборах.
За свою працю жінка отримала 40 тисяч рублів у конверті. Вона взяла гроші, щоб не викликати підозр, згодом витратила їх на лікування матері, яка згодом померла.
Свідками захисту на суді для обвинуваченої виступили двоє людей – цивільний чоловік та сусідка, у якої вона стриглася. Проти підозрюваної показання дали чоловік та жінка. Під час проведення “голосування” їм здалось, що організаторки “референдуму” спокійно ходять по селу у супроводі окупантів. На їхнє запитання про причини співпраці з ворогом обвинувачена відповіла, що робить це, щоб вижити.
Фігурантка себе винною не вважала. Вона пояснила, взяла участь у “референдумі” через погрози росіян. Сусідка розповідала, що жінка виглядала знервованою та не приховувала – її змусили працювати на ворога.
У результаті, Приморський районний суд Одеси виправдав жительку Широкої Балки. Жінку з-під варти вже звільнили.
- Керівницю окупаційного управління праці та соцзахисту населення у Білозерці судили. Жінка отримала 10 років ув’язнення заочно. На псевдопосаді вона проводила набір кадрів та погоджувала плани та програми.
- Підозру у колабораціонізмі отримав колишній староста Микільського та Понятівки. Під час окупації чоловік очолив «адміністрацію» Микільського. Також він долучився до проведення псевдореферендуму та став начальником “дільничної виборчої комісії № 430”.
- Організаторку “референдуму” у Микільському підозрюють у колабораціонізмі. Фігурантка працювала “секретаркою дільничної виборчої комісії № 430”. Вона обходила оселі мешканців села, вела список виборців, а також рахувала голоси.