Нд, 29 Гру 24
0.8°C

Суд визнав винною у колабораціонізмі директорку Микільського дитсадка

Lu Pohribna 06 Грудня, 2023

До двох років позбавлення волі засудили Ларису Лаврову – директорку Микільського закладу дошкільної освіти “Джерельце” Дар’ївської громади Херсонського району. Жінку притягнули до відповідальності за колабораціонізм.

Про це повідомив Центр журналістських розслідувань.

29 листопада Івано-Франківський міський суд заочно виніс вирок 53-річній Ларисі Лавровій, директорці дитсадка в Микільському. Освітянку визнали винною в колабораційній діяльності. Зрадниця отримала два роки позбавлення волі з позбавленням права обіймати посади протягом 10 років.

Лариса Лаврова, уродженка м. Сарканд Республіки Казахстан, добровільно погодилася на співпрацю з окупаційною владою у липні 2022 року. Колаборантка вводила російські стандарти освіти на посаді директорки Микільського дитсадку “Джерельце” Дар’ївської сільської територіальної громади.

«Лариса Лаврова зайняла посаду директора незаконно створеного «Никольського заведения дошкольного образования «Джерельце». Вона впроваджувала стандарти освіти держави-агресора, здійснювала пропаганду збройної агресії проти України, вилучила українську мову та всі україномовні дисципліни з дошкільної програми, запроваджувала російську мову, історію Росії, мілітаризувала освіту дітей, схиляла працівників закладу до співпраці, переслідувала підлеглих, які публічно виявляли українську національну ідентичність», – вказано у вироку суду.

Про співпрацю Лариси Лаврової з окупантами ЦЖР повідомляв у вересні 2022 року.
Хоча згідно даних з державного реєстру юридичних осіб, Лаврова досі є законною директоркою Микільського дитсадка. Перед звільненням правобережної Херсонщини від окупантів вона втекла з Микільського разом із росіянами.

29 листопада суд заочно визнав Ларису Лаврову винною у злочині за ч. 3 ст. 111-1 КК України і призначив їй покарання у вигляді двох 2 років позбавлення волі. Також микільчанка позбавлена права обіймати посади, пов’язані з виконанням організаційно-розпорядчих чи адміністративно-господарських функцій, у закладах освіти, органах державної влади і місцевого самоврядування строком на 10 років.

  • За повідомленням ЦЖР, найбільше зрадників у Дар’ївській громаді виявилося саме в селі Микільське. Тут на бік російських окупантів перейшли всі співробітники старостату, директорки сільського ліцею Оксана Кривенкова і дитсадка «Джерельце» Лариса Лаврова, а також значна частина їхніх підлеглих. Попри всі обіцянки загарбників розпочати повноцінну роботу цих навчальних закладів, освітній процес там тривав близько місяця. Пізніше освітян-колаборантів і майно захоплених закладів окупанти вивезли в невідомому напрямку.
  • 17 липня 2023 року Івано-Франківський міський суд також виніс заочний вирок Оксані Кривенковій, директорці Микільського ліцею. Жінка визнана винною в колабораційній діяльності та отримала три роки позбавлення волі з позбавленням права обіймати посади протягом 15 років. Це максимальне покарання за інкримінований їй злочин.
  • 63-річному зраднику із Білозерської громади вручили підозру у колабораційній діяльності. Під час окупації чоловік допомагав в організації референдуму у Микільському Дар’ївської громади.
  • Правоохоронці затримали депутата Станіславської сільської ради, якого підозрюють у колабораціонізмі та державній зраді. Зрадником виявився станіславець Максим Абрамович. До того, як почалось повномасштабне вторгнення, він працював тренером-викладачем Херсонської обласної комплексної дитячо-юнацької спортивної школи з боксу та інших видів спорту.