Сб, 28 Гру 24
1.5°C

Спливли терміни розгляду заяви про надання статусу учасника бойових дій: що робити?

Наталія Свирида 15 Серпня, 2024

Комісія з питань розгляду матеріалів про визнання учасниками бойових дій має місяць, щоб ухвалити рішення про надання статусу учасника бойових дій. Після того, як вона отримує від ТЦК та СП заяву із пакетом документів, вона реєструє її у спеціальній книзі обліку та розглядає не довше, ніж місяць від дня отримання. Потім зобов’язана повідомити про своє рішення до ТЦК та СП. Вони, в свою чергу, інформують захисника чи захисницю про рішення комісії, а також організовують роботу щодо видачі посвідчення учасника бойових дій.

Однак бувають випадки, коли терміни розгляду порушуються. Якщо вчасно особа, яка подавала заяву, не отримує відповіді щодо надання статусу УБД, то можна скористатися порадами юристів Українського ветеранського фонду.

У випадку, коли посадові особи військової частини чи ТЦК та СП не подали до відповідної комісії матеріалів про визнання учасниками бойових дій відповідного пакету документів, то військовослужбовець може самостійно звернутися до комісії з питань розгляду матеріалів про визнання учасниками бойових дій.

Для цього треба надіслати письмовий запит до військової частини чи ТЦК та СП (залежно від порядку подачі документів) із вимогою надати відповідь щодо стану розгляду документів та підстав порушення термінів під час розгляду заяви про присвоєння статусу УБД.

Юристи рекомендують один примірник запиту із доданими документами відправляти “Укрпоштою” цінним листом із описом вкладення та повідомленням про його вручення. Адже військовослужбовець у такому випадку матиме підтвердження, що він робив звернення.

Також варто звернутися до Уповноваженого ВРУ з прав людини, оскільки випадки протермінування розгляду заяв розцінюються як порушення прав людини.

Контакти Омбудсмена: вул. Інститутська, 21/8, м. Київ, 01008, hotline@ombudsman.gov.ua, номер гарячої лінії: 0800501720.

Детальнішу інформацію про статуси, які надають ветеранам, та їх види можна отримати із  відео від Українського ветеранського фонду “Ветерани — види статусів та порядок їх отримання”.

Безплатну консультацію можна отримати на спеціальній платформі юридичної та психологічної підтримки. 

Наталія Свирида

Статті автора