У Дар’ївській громаді моніторили проблеми ВПО
Нещодавно у Дар’ївській СТГ пройшло опитування з виявлення потреб переселенців. Завдяки цьому вдалось визначити проблеми ВПО, що проживають у громаді. Найбільше людям не вистачає своєї оселі, грошей, роботи та юридичної допомоги.
Про це повідомила Дар’ївська сільська рада у Facebook.
Найбільші труднощі у переселенців після переїзду викликають фінанси (80%) та пошук роботи (20%). Більше всього люди потребують фінансової (60%), гуманітарної (20%) та юридичної (20%) допомоги. 80% родин отримують гумдопомогу (тільки продукти) регулярно.
Матеріальні виплати від держави надійшли 40% опитаних. Ще 40% людей відповіли, що подавали заяву на отримання грошей, а ще 20% не знають, як це зробити.
20% ВПО отримали гроші від волонтерських, громадських або міжнародних організацій, 40% – подали заявку, а інші 40% – не зробили цього.
Також у переселенців виникають проблеми з роботою. Більша частина з них (80%) втратила роботу після переїзду, а 20% не були працевлаштовані і до початку повномасштабного вторгнення. Деякі ВПО розглядають можливість займатися власною справою. 40% із них розпочали б бізнес у сфері сільського господарства, 40% – у торгівлі, а 20% – поки що не визначились.
Більшість переселенців все-таки мають безкоштовний доступ до медичних послуг (60%). У 20% опитаних він відсутній, ще у 20% – нема на це коштів.
80% ВПО відповіли, що змогли б залишитись у Дар’ївській громаді. Опитувані відзначили самореалізацію та неможливість повернутися додому головними умовами для постійного проживання у СТГ. 20% не планують тут жити далі.
Також завдяки опитуванню було визначене основне джерело доходів ВПО. У 80% це соціальні виплати, а у 20% – підтримка родичів.
Переселенцям у Дар’ївській громаді допоможуть вирішити їх нагальні проблеми та нададуть консультацію. Опитування було проведене у межах проєкту “Посилення громадської активності у відновленні та розвитку села” та за підтримки ІСАР Єднання.
- Дар’ївська громада придбає портативну систему радіоелектронної боротьби. Вартість обладнання становить 120 тисяч гривень. Техніку поставить херсонське приватне підприємство “Міднайт Лаб”.
- Мешканці Білозерки, постраждалі від обстрілів, отримують гарячі обіди та хліб. Їжу для людей готує соціальна кухня БФ Святого Мартіна де Поррес у Херсоні. Допомогу доставляє БО “Відродження громад Півдня”.
- У Миролюбівці Білозерської громади роздали гігієнічні набори. Їх отримало 560 домоволодінь. Засоби гігієни привезло Товариства Червоного Хреста України.