У Дар’ївській громаді з’явиться реабілітаційний центр
На території Дар’ївської громади протягом наступних двох місяців відбудуться заходи в рамках проєкту “Підтримка захисту осіб з інвалідністю на деокупованих територіях” БФ “Карітас Кривий Ріг”. Благодійники профінансували частину оснащення для реабілітаційного центру в одній з амбулаторій громади.
Подробицями реалізації проєкту з нашою кореспонденткою поділилася Наталя Гридіна, керівниця відділу регіонального розвитку та інвестицій Дар’ївської сільської ради.
“Проєкт реабілітаційного центру у громаді давно назрів. Нещодавно ми проводили Google-опитування серед земляків, яке підтвердило, що цю проблему потрібно негайно вирішувати. Адже у нас проживає біля 300 осіб з інвалідністю, яким необхідні подібні послуги. Тож ми подалися на грант від БФ “Карітас Кривий Ріг”, що діє при парафіяльному центрі “Рідна хата” на Парафії Святого Миколая Чудотворця УГКЦ у Кривому Розі. В рамках їхньої програми допомоги деокупованим територіям ми отримали 148 204 гривень на придбання обладнання та матеріалів для облаштування реабілітаційного центру у громаді”, – розповіла пані Наталя.
Відповідний проєкт реалізується за сприяння Гуманітарного фонду для України UHF та буде виконуватися БФ “Моя Херсонщина”.
“Наразі по всій Україні шукаємо оснащення для нашого центру – масажні ліжка, кушетки, комп’ютерні столі тощо. Хочемо купити найкраще за прийнятну ціну”, – каже Наталя Гридіна.
Реабілітаційний центр буде порятунком для осіб з інвалідністю, ВПО та постраждалих від підтоплення внаслідок підриву російськими терористами Каховської ГЕС. За потреби, тут зможуть надавати першу медичну допомогу при травмах, пов’язаних з обстрілами.
“Одним із перших кроків, що ми зробили, – найняли на роботу психолога, яка вже допомагає жителям Дар’ївської громади. Під час війни психологічні проблеми є в кожного українця, та не всі це визнають. А психолог проконсультує та порадить”, – зазначає керівниця відділу регіонального розвитку та інвестицій Дар’ївської сільської ради.
Також у громаді планують знайти ще кількох спеціалістів-психологів для того, щоб вони допомагали людям на місцях.
“Звісно, для роботи реабілітаційного центру нам знадобляться масажисти та реабілітологи. Хочемо придбати два велотренажери, бігові доріжки, еспандери. Зробити дитячий куточок з іграшками та активностями, щоб дитина могла спокійно почекати, поки батьки проходять курс масажу чи прийом у психолога”, – поділилася планами на майбутнє пані Наталя.
Поки що у приміщенні майбутнього центру реабілітації триває невеличкий ремонт. Відкрити центр планують цьогоріч.