У Посад-Покровському встановили 240 модульних будинків: чи зручно в них мешканцям?
Село Посад-Покровське увійшло до переліку населених пунктів, які будуть відбудовувати в межах експериментального проєкту. До того як держава допоможе відновити зруйновані оселі, місцеві мешканці можуть отримати модульні будинки. Наразі цією можливістю скористалися 240 осіб.
Як облаштувались у цих будинках посад-покровці — розповіли кореспонденти Суспільного.
Житель Посад-Покровського Євген показує свій модульний будинок. Говорить, трохи облаштувались, але є незручності. За його словами, жити можна, проте заводяться миші.
Родина чоловіка виїхала з села у березні 2022 року. Коли повернулись, побачили зруйновану веранду та будинок без вікон і даху. Снаряд влучив на подвірʼя. Відбудовує оселю Євген сам.
“Ще десь тижня два треба, щоб накрити дах і перекрити повністю. Вікна поміняли, в середині ремонт зробили. Власними силами все робили, бо і стеля попадала, тут було таке. Тут жили свині та собаки. Ми ночуємо тут та відбудовуємо все потихеньку”, — говорить Євген.
Місцева мешканка Наталя розказала, що після восьми влучань її будинок зруйнований.
“Завалило все тут поруч з домом, а потім будинок. Спочатку завалило дах, а потім були влучання з “Градів” і запальними снарядами, та й все згоріло”, — каже Наталя.
Третій місяць жінка живе у модульному будинку. Будинок Наталі підпадає під державну програму відбудови, але роботи ще не розпочались.
“Люди в розпачі. Жителям Посад-Покровського через місяців два з половиною, коли прийде осінь та зима, немає де жити взагалі”, — говорить жінка.
Модульний будинок встановили й на подвірʼї Миколи. Вони з дружиною живуть у ньому з березня. Їх оселя також підпадає під проєкт.
“Ми сподіваємося, що нам збудують, як і обіцяли, до Покрови. Наш будинок був повністю зруйнований, його можна було відремонтувати. Сказали, підпадаємо під проєкт, та будемо експериментальними”, — каже Микола.
Роботи з відновлення села ще не розпочалися, допоки не розчистили деякі ділянки, розповідає староста Посад-Покровського Сергій Кулаковський.
“Школи вигорнули, сільська рада була. Тепер житлові будинки почали вигортати. У село продовжують повертатись люди. З 2240 приїхали 760 людей”, — говорить староста села.
Фото: Суспільне Херсон