У Пирогові відкрили відреставрований вітряк з Олександрівки
У День музеїв 18 травня у Національному музеї народної архітектури та побуту України у Пирогові представили млин з Олександрівки, який відновив фонд “МХП-Громаді”.
Про це повідомили на сторінці організації у Facebook.
“Якби українські вітряки могли говорити, то вони б в унісон привітали свого старенького брата-вітряка з Херсонщини, який днями розпочав своє нове життя в Пирогові”, – написали благодійники.
Вітряк мав непросту історію: збудований в кін. ХІХ – поч. ХХ ст с. Олександрівка Білозерського району Херсонської області, у 1973 році був перевезений до Музею просто неба та заново зібраний. Реконструкція споруди не відбулася, тож вітряк зазнав суттєвих пошкоджень стін, покрівлі, дверей, крил.
“Згідно з кресленнями нам разом зі спеціалістами вдалося реконструювати цей зразок народної архітектури Півдня України. А до відкриття – ще й облаштувати територію навколо, щоб сотні людей з усієї України змогли відчути силу і дух української історії”, – поділилися у фонді.
Вітряк з Олександрівки є символом стійкості української культури, яка перемогла радянський період і переможе у війні з російською агресією, говорить Юрій Мельник, голова Наглядової ради Фонд “МХП-Громаді”.
- У Музеї просто неба у Пирогові відвідувачі зможуть побачити 100-річний вітряк з Олександрівки. Лише у 2023 році млин нарешті почали реконструювати. У його відновленні допоміг Благодійний фонд “МХП-Громаді”.
- Внаслідок активних бойових дій у селі Посад-Покровське було знищено будинок культури, де знаходилася місцева бібліотека. Але завдяки християнському волонтерському руху “Мрію.Дію” книгозбірня нещодавно отримала нове приміщення.
- До села Олександрівка Станіславської громади доставили саджанці декоративних рослин з Ужгорода. Нещодавно олександрівці звернулись до ужгородського розплідника декоративних рослин “Зелені янголи” із проханням допомогти в озелененні.