Нд, 29 Гру 24
0.8°C

У Станіславі спіймали браконьєрів

Наталія Свирида 10 Травня, 2023

Співробітники Державної екологічної інспекції Південного округу разом із представниками Херсонської водної поліції виявили порушників на території Дніпро-Бузького лиману поблизу Станіславу, які займались незаконним виловом риби.
Про це повідомила у Телеграмі Держекоінспекція Південного округу.

Фото: Держекоінспекція Південного округу

На гумовому човні порушники за допомогою месинових сіток та бичкових ятерів виловили 963 бичка, 4 карася сріблястих, 1 сазана, 1 товстолобика та 85 раків.
Інспекція повідомляє, що сума завданого збитку складає 4,92 мільйона гривень.
Стосовно браконьєрів до суду було скеровано матеріали про адміністративне правопорушення за ст. 91 КУпАП.

Держекоінспекція Південного округу нагадує, що з 1 квітня почала діяти весняно-літня нерестова заборона.  З 1 травня по 15 червня 2023 року на території Херсонської МТГ, в тому числі, заборонено здійснювати спортивне та любительське рибальство.

24 квітня під час відпрацювання акваторії річок Борщевка, Рвач, а також озера Велике Борщеве, що є територією Національного природного парку «Нижньодніпровський», правоохоронці дістали з води 102 раколовки загальною довжиною 695 метрів. Про це йдеться на сторінці Поліції Херсонської області у Фейсбуці. З виявлених заборонених знарядь лову правоохоронці звільнили та повернули у природне середовище більше 3000 раків, рибу (тарань – 55, окунь – 60, карась – 80, бичок – 2040), чим попередили завдання шкоди державі на суму 13 190 560 гривень.
19 квітня під час відпрацювання акваторії річки Борщевка поблизу Велетенського працівники сектору поліцейської діяльності на воді Херсонського районного управління поліції затримали двох громадян, які за допомогою незаконних знарядь лову в період весняно-літньої заборони займалися браконьєрством. Під час огляду у них вилучили човен, 15 сіток та майже 500 кілограмів риби: лящ, судак, сазан, карась, тарань, окунь та інші види водних живих біоресурсів. За попереднім підрахунком сума завданих збитків державі сягає більше 1 мільйона 800 тисяч гривень.
Згідно із ч. 1 ст. 249 Кримінального кодексу України «Незаконне зайняття рибним, звіриним або іншим водним добувним промислом» (карається штрафом до 100 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або обмеженням волі на строк до 3 років, з конфіскацією знарядь і засобів промислу та всього добутого).

Наталія Свирида

Статті автора