Нд, 29 Гру 24
0.8°C

В Білозерці влада та громадськість домовилися спільно протидіяти домашньому насильству

Наталія Свирида 07 Січня, 2020

10 грудня 2019 року в приміщенні Білозерської РДА під час круглого столу представники громадськості та влади обговорили нове законодавство щодо запобігання та протидії домашньому насильству та домовилися про спільні дії.

У заході взяли участь: начальниця служби у справах дітей Білозерської РДА Наталя Чумак, представниця управління соціального захисту населення Ольга Мельничук, начальник Білозерського районного центру соціальних служб для сім’ї дітей та молоді Віталій Капля, заступниця директора-начальниця відділу соціальної роботи районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Світлана Щербина, юристи ГО «Білозерський центр регіонального розвитку» Наталія Юшко та В’ячеслав Лях, фахівчиня відділу “Білозерське бюро правової допомоги“ Наталія Нечай.

«Круглий стіл «Захист прав вразливих категорій населення» був проведений з єдиною метою – обговорити проблемні питання, що виникають при наданні правових та соціальних послуг постраждалим від домашнього насильства, а також знайти механізми співпраці установ та організацій, які працюють у цій сфері, щоб надавати максимально якісні послуги вразливим категоріям населення, – розповідає Наталія Юшко, організаторка заходу, керівниця проекту “Посилення правових можливостей об’єднаних громад у захисті прав дітей та жінок“.

«До офісу Мережі правового розвитку при ГО «Білозерський центр регіонального розвитку» за безкоштовною юридичною допомогою впродовж 2019 року звернулося 609 осіб (з них жінки складають 79%), з них по сімейним питанням 183 особа (розірвання шлюбу – 53 особи; щодо стягнення аліментів – 72 особи; позбавлення батьківських прав – 9 осіб; усиновлення – 3 особа; з питань поділу майна – 12 осіб; щодо виїзду дитини за кордон – 6 осіб; з питань опікунства – 8 осіб; зміни прізвища – 4 особи; щодо позбавлення батьківських прав – 12 осіб; визнання батьківства – 4 особи). За допомогою юриста до офісу звернулося 11 жінок, які стикнулися з домашнім насильством, – говорить Вячеслав Лях, юрист офісу. – Ми чітко проговорили їхні дії в різних ситуаціях, розповіли їм про їхні права та надали всю інформацію куди можна звернутись за допомогою. Ми роз’яснили жінкам процедуру винесення термінового заборонного припису стосовно кривдника, розробили зразки заяв до поліції про вчинення домашнього насильства та заяву до суду про видачу обмежувального припису».

Віталій Капля відмітив, що робота працівників поліції в цьому напрямку повинна бути злагоджена з усіма  суб’єктами, що здійснюють заходи у сфері реагування на випадки домашнього насильства. Необхідно організовувати роботу щодо проведення спільних рейдів з метою своєчасного виявлення дітей, над якими вчинено насильство та перевірок-обстежень неблагополучних сімей з метою недопущення жорстокого поводження з дітьми.

Наталія Чумак зазначила, що в 2019 році в порівнянні з 2018 роком до служби у справах дітей Білозерської РДА надійшло більше звернень від небайдужих громадян (сусідів, односельців) щодо випадків насильства над дітьми. Це свідчить про те, що наші жителі громад стають більш свідомими та небайдужими до чужих проблем, нетерпимими до неправомірних, інколи жорстоких вчинків. Все менше українців живуть за принципом «моя хата з краю».

Наприкінці заходу учасники круглого столу обговор или можливі механізми співпраці для соціально-правового захисту осіб, які опинились в тяжких сімейних обставинах, та дійшли висновку,  що домашнє насильство можна подолати тільки об’єднавши зусилля всіх відповідальних суб’єктів державної влади, місцевого самоврядування та громадськості.

Довідково: Круглий стіл було проведено громадською організацією «Білозерський центр регіонального розвитку»  в рамках проекту “Посилення правових можливостей об’єднаних громад у захисті прав дітей та жінок“ за фінансової підтримки міжнародного фонду “Відродження“.

Наталія Свирида

Статті автора