В Олександрівці працює мобільна медична бригада від Project HOPE
В період окупації мешканці правобережної Херсонщини залишилися без доступу до якісних медичних послуг, адже більшість лікарів виїхали в інші регіони країни. Особливо складна ситуація склалася у віддалених населених пунктах області. Після деокупації частини громад проблеми з медичним обслуговуванням поступово вирішуються, зокрема, завдяки благодійним організаціям.
Представництво всесвітньої організації охорони здоров’я та гуманітарної допомоги в Україні Project HOPE запустило 5 мобільних медичних бригад, які надають невідкладну медичну допомогу та охоплюють всю деокуповану територію Херсонщини. У цьому переліку знаходиться і Станіславська територіальна громада.
Повідомлення про це розміщене на офіційній сторінці представництва Project HOPE.
“Ця ініціатива є критично важливою для відновлення медичної допомоги населенню Херсонщини, особливо його малобільним верствам, яке страждає численними хронічними хворобами, які перейшли в гостру фазу. Завдяки Project HOPE люди отримують своєчасну підтримку та ліки прямо у своєму населеному пункті”, – йдеться в дописі.
Мобільна бригада складається із лікаря, медичної сестри, медичного реєстратора та водія. Транспорт для здійснення виїзних прийомів надає Project HOPE.
Станіславські медики, які входять до складу мобільної бригади, нещодавно побували в Олександрівці.
До сімейного лікаря звернулися пацієнти із хронічними захворюваннями, які загострилися внаслідок пережитої окупації. Більшість олександрівців мають серцево-судинні хвороби, цукровий діабет, проблеми зі шлунком та нирками.
22 травня лікарі-волонтери українсько-ізраїльської місії «FRIDA-UKRAINE» провели виїзний прийом пацієнтів на базі Музиківської сільської амбулаторії. До цього медики побували в Херсоні, Білозерці та Чорнобаївці.
У команді лікарів – терапевт, кардіолог, педіатр, хірург, гінеколог, уролог, психолог та інші спеціалісти. Віднедавна до бригади приєднався дитячий стоматолог.