
В Станіславській ОТГ розроблено план удосконалення послуги водопостачання
Однією з проблем Станіславської громади є проблема з водопостачанням і якістю питної води, аби її вирішити необхідно забезпечити все населення громади водою в межах фінансової спроможності громади. Аналізуючи поточну ситуацію в галузі водопостачання громади 71% домогосподарств підключено до централного водопостачання.
Виходячи з цієї ситуації, обговоривши всі пропозиції робочою групою (до складу якої входили представники комунального підприємства, депутати, представники влади, молодь) було складено план удосконалення послуги водопостачання в Станіславській громаді на 5 років.
На засіданнях робочої групи було розглянуто та обговорено стан проблеми та виділено основні пункти:
- Невідрегульоване питання в законодавчих актах щодо відключення злісних неплатників за воду, щодо регулювання цін на воду в результаті економічного спаду гривні й як слідство тарифи на воду є економічно не обґрунтовані.
- Зношеність водопровідної мережі, зношеність насосів, аварійний стан башт, зношеність забірної арматури, відсутність лічильників води по лініях водопостачання, відсутність власного екскаватора
- Зношеність водопровідної мережі, зношеність насосів, аварійний стан Башт, зношеність забірної арматури, відсутність лічильників води по лініях водопостачання, відсутність власного екскаватора
- Низька участь споживачів води в обговоренні проблем водопостачання, цінової політики та перспектив розвитку постачання води
- Високий вміст сухого залишку
- В селі Софіївка, де переважна частина мешканців користується власними свердловинами, є складнощі із наданням послуги централізованого водопостачання через високі неокупні витрати на ремонт і утримання інфраструктури.
22 жовтня 2019р. в приміщенні сільської ради відбулася презентація плану, на якій були присутні головний програмний спеціаліст Миколаївського офісу програми DOBRE Наталя Сафронова та експерт з надання послуг органами місцевого самоврядування Київського офісу програми DOBRE Муратов Олександр.
На засіданні було представлено розроблені проекти (короткострокові, середньострокові та довгострокові)
Короткострокові проекти:
- Аудит інфраструктури мережі та актуалізація схем водогону по 2 населеним пунктам ОТГ: с. Станіслав, с. Широка Балка.
- Реконструкція артсвердловин у 2 населених пунктах: с. Станіслав та с. Широка Балка (заміна насоса, встановлення станції управління з частотним перетворювачем, встановлення лічильників, заміна труб, заміна проводу та всіх комплектуючих матеріалів).
- Придбання ємності для підвезення якісної питної води у всі 3 населені пункти ОТГ.
- Встановлення лічильників обліку споживання води на артезіанських свердловинах та у споживачів в населених пунктах с. Станіслав, с. Широка Балка.
Середньострокові проекти:
- Розроблення проектно-кошторисної документації на об’єкти водопостачання по всіх 3 населених пунктах ОТГ: с. Станіслав, с. Широка Балка, с. Софіївка.
- Підготовка звернення щодо внесення змін до Законів України «Про питне водопостачання» та «Про житлово-комунальні послуги» від імені КП «Надія».
- Розроблення та затвердження економічно-обґрунтованих тарифів КП «Надія».
- Заміна водозапірної арматури та встановлення клапанів регулювання тиску на напорних магістралях для зменшення витрат води та вірогідних поривів трубопроводу у с. Станіслав та с. Широка Балка.
- Встановлення бюветів у с. Широка Балка для громадського користування, у Широкобалківській ЗОШ І-ІІІ ступенів, Широкобалківський ЗДО «Світлячок».
- Реконструкція водопроводів у с. Широка Балка (Будинок культури, бібліотека) та встановлення ємностей для підвезеної питної води у с. Софіївка (клуб, бібліотека, ФАП).
- Встановлення локальної очисної системи води в Станіславській ЗОШ І-ІІІ ступенів, Широкобалківській ЗОШ І-ІІІ ступенів, Станіславський ЦРД ЗДО «Казка», Широкобалківський ЗДО «Світлячок», Станіславській амбулаторії ЗПСМ.
- Облаштування санітарних зон навколо артсвердловин у 2 населених пунктах: с. Станіслав та с. Широка Балка.
Довгострокові проекти:
- Проведення щорічного розгорнутого аналізу води в кожній свердловині населених пунктів ОТГ
- Заміна застарілих труб на пластикові в населених пунктах ОТГ
- Збереження якісної питної води шляхом консервації артсвердловин, що не використовуються у всіх 3 населених пунктах громади
- Розширення видів надання послуг КП «Надія»: ремонт, вивезення сміття, виготовлення тротуарної плитки.
- Системне висвітлення інформації послуги водопостачання та водовідведення шляхом доступних форматів та каналів комунікації (сайт, дошки оголошень, збори сіл, офіційні сторінки в соціальних мережах тощо)
- Розробка механізмів залучення та налагодження співпраці населення з надавачами послуг водопостачання та владою.
- Розробка плану та формату заходів щодо роз’яснювальної робота формування тарифів, впливу якості води на здоров’я, підвищення екологічної свідомості, конкурси малюнків серед школярів, лекції, показ відеороликів, конкурс відеоробіт на тему «Вода – це життя», тощо
- Проведення опитування думки громадян (виявлення потреб, рівень задоволення послугою, громадський моніторинг, та інше)
Джерело: веб-сайт Станіславської ОТГ