Нд, 6 Кві 25
5.5°C

Влада, поліція та громадськість спільно дбатимуть про безпеку в Білозерській громаді

Наталія Свирида 13 Лютого, 2020

«Що ми можемо зробити, щоб Білозерська громада стала більш безпечнішою?» – саме з цього питання і розпочали свою роботу учасники круглого столу в рамках проекту «Безпечні та правоспроможні ОТГ Білозерського району Херсонської області».

Так, 11 лютого 2020 року під час круглого столу, що проходив у приміщенні Білозерської селищної ради за участі секретаря селищної ради, заступника селищного голови, начальника відділу з питань соціальної роботи та надання соціальних послуг, інспектора праці, представниці Білозерського БПД, представниці відділу освіти, культури, молоді та спорту та інспектора з питань громадського порядку. Учасники обговорили механізми взаємодії між різними суб’єктами у сфері безпеки, яка охоплює широкий спектр питань, що можуть належати до компетенції різних державних та місцевих структур. Наприклад, питання, що стосуються інфраструктури територій (створення безпечних просторів; належне освітлення вулиць; боротьба з наркоманією; бездоглядністю дітей у вечірній та нічній час; тощо), належать до компетенції місцевих органів влади та самоврядування, а якщо йдеться про боротьбу зі злочинністю, то це вже обов’язок органів правопорядку забезпечити захист людей.       

Під час зустрічі керівниця проекту Наталя Юшко відмітила, що для того, щоб досягти важливих змін необхідно згуртувати жителів навколо проблеми. Треба заохочувати людей до діалогу та співпраці у розвитку безпечного середовища. Організація зустрічей мешканців громад з представниками влади для обговорення місцевих проблем може стати важливим інструментом їх вирішення. На таких заходах люди можуть висловити свої занепокоєння, потреби, проблеми, а також запропонувати своє бачення того, як можна змінити ситуацію.

“Білозерська селищна рада готова до співпраці та сприятиме залученню населення до спільної розробки та реалізації ініціатив у сфері безпеки” зазначив Шепель Євген –  секретар селищної ради. Наприклад, важливо:

  • своєчасно інформувати громаду про заплановані ініціативи через різні канали комунікації;
  • визначити та залучити основних зацікавлених сторін (партнерів) до реалізації проекту;
  • визначити інструменти та майданчики для комунікації;

«Окремо слід приділити увагу до потреб громади у безпеці, а саме: виготовити інтерактивну карту громади, де будуть зазначені небезпечні місця, що потребують уваги зі сторони правоохоронних органів та ОМС»,- відмітив Шевейко Сергій – інспектор праці.

Наталя Нечай, фахівець відділу Білозерського бюро правової допомоги зазначила, що готова  долучитись до  проекту та проводити спільні заходи, що стосуються правової освіти  та інших необхідних правопросвітницьких заходів на основі реальних потреб громади.

В рамках проекту також планується проведення тренінгів правового факультативу з питань безпеки для школярів, поїздка з обміну досвідом до Координаційного офісу безпеки в місті Татарбунари Одеської області, проведення інформаційної кампанії щодо можливостей безпекових ініціатив, буде виготовлено тематичні буклети та розміщення інформаційних матеріалів на сайтах та ЗМІ. Паралельно Білозерський офіс мережі правового розвитку продовжуватиме свою роботу в наданні безоплатної правової допомоги.

Круглий стіл проходив в рамках проекту  «Безпечні та правоспроможні ОТГ Білозерського району Херсонської області», який реалізується ГО «Білозерський центр регіонального розвитку» за фінансування Міжнародного Фонду “Відродження”

Наталія Свирида

Статті автора