Сб, 11 Січ 25
4.3°C

Втратили житло під час війни – отримайте допомогу від держави

Наталія Свирида 14 Вересня, 2022

Внаслідок російської агресії більше мільйона українців залишилися без житла. І це лише за приблизна цифра. За підрахунками Київської школи економіки, з початку широкомасштабної війни пошкоджено або зруйновано щонайменше 15,3 тис. багатоповерхівок і 115,9 тис. приватних будинків. Найбільше руйнацій зазнав житловий фонд у Донецькій, Харківській, Київській та Чернігівській областях.

Міністерство з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України нагадує, що люди, які втратили житло, мають право на державну допомогу на проживання: 2 тис. гривень на дорослого та 3 тис. гривень на дитину або людину з інвалідністю щомісячно. Якщо ви подавали заявку на відшкодування відповідних втрат до 20 травня 2022 року, – допомога нараховується та виплачується з травня цього року. Якщо ж заявку було подано після 20 числа, то допомога виплачується з місяця її подання.

Процедура надання компенсації за зруйноване житло регулюється Порядком надання та визначення розміру грошової допомоги постраждалим від надзвичайних ситуацій та розміру грошової компенсації постраждалим, житлові будинки (квартири) яких зруйновано внаслідок надзвичайної ситуації воєнного характеру, спричиненої збройною агресією РФ, затвердженим постановою КМУ від 18.12.2013 № 947.

Для того, щоб отримати грошову компенсацію за зруйноване війною майно, необхідно подати заявку через Дію, ЦНАП або нотаріуса.

Щоб зареєструвати пошкоджене/зруйноване майно його власнику потрібно самостійно подати заяву через Дію (на сайті або у додатку). Якщо у вас не має можливості скористатися онлайн реєстрацією, заяву можна подати через ЦНАП або у нотаріуса. Подати заяву можна незалежно від того, де ви знаходитесь. Це стосується як фізичних, так і юридичних осіб.

Органи місцевого самоврядування створюють спеціальні комісії для огляду пошкодженого майна. Після перевірки об’єкта комісія складає акт обстеження будинку/квартири. В разі значних пошкоджень органи місцевого самоврядування залучають експертів та складають звіт щодо можливості подальшої експлуатації будівлі. Заява та висновок комісії по кожному окремому об’єкту будуть вноситись до Реєстру пошкодженого та знищеного майна.

 

 

Наталія Свирида

Статті автора