Виконком Білозерської селищної ради: звітування та планування бюджету, соціальні питання та встановлення Поклонних Хрестів
Наприкінці листопада відбулося чергове засідання виконавчого комітету Білозерської селищної ради. До порядку денного увійшло 29 питань, що стосувалися важливих сфер життя громади.
Першими члени виконкому розглянули фінансові питання. Начальник фінансового відділу селищної ради Поліщук Наталія відзвітувала про виконання селищного бюджету за 9 місяців 2021 року, пояснила необхідність внесення змін до кошторису у поточному році та плани на 2022 рік.
Почнемо з приємного – члени виконкому схвалили зміни до бюджету на 2021 рік. Дохідна частина загального фонду селищного бюджету збільшилася за рахунок субвенції від Чорнобаївської громади на утримання дитячо-юнацької спортивної школи у сумі 261,05 тис. грн., за рахунок субвенції з державного бюджету на придбання медичного обладнання (903 тис. грн.) та на капітальний ремонт пішохідної частини вулиці Свободи (площа з флагштоком та державним прапором) на суму 640 тис. грн. За кошти селищного бюджету у сумі 200 тис. грн. буде здійснено співфінансування ремонту ділянки дороги Миролюбівка-Правдине.
Що стосується звіту про виконання селищного бюджету за 9 місяців, то за відповідний період надійшло менше коштів, ніж заплановано, зокрема, це стосується податку з доходів фізичних осіб та акцизного податку, якого зібрали на 1 млн. 823,7 тис. грн. менше. Аналізуючи виконання дохідної частини селищного бюджету у розрізі податків і зборів, прослідковується, що із 4 основних джерел доходів, які надходять до місцевого бюджету планові показники виконані лише по двох – плата за землю та єдиний податок.
З урахуванням міжбюджетних трансфертів до загального бюджету Білозерської селищної територіальної громади надійшло 127 633,4 тис. грн. при плані 129 521,5. грн., або 98,5% до планів звітного періоду.
Якщо говорити про видатки, то майже 90% бюджету селищної ради становить заробітна плата з нарахуваннями – це заробітна плата не лише чиновників, в основному – це зарплатня працівників освіти, культури, медицини, соціального захисту. Розподіл витрат за галузями ви можете побачити нижче, а з повним звітом можна ознайомитися на сайті селищної ради.
Видатки загального фонду бюджету Білозерської селищної територіальної освоєно в сумі 128 849,6 тис. грн., при уточненому плані на відповідний період у сумі 140 856,7 тис. гривень, що складає 91,5% в тому числі:
- Управління – 13 441,6 тис. грн., що становить 10,4% від загальної суми видатків;
- Інша діяльність у сфері державного управління – 329,4 тис. грн.,що становить 0,3% від загальної суми видатків;
- Освіта – 97 801,6 тис. грн., що становить 75,9% від загальної суми видатків;
- Охорона здоров’я – 6 195,0тис. грн., що становить 4,8% від загальної суми видатків;
- Соціальний захист населення –2 409,5тис. грн., що становить 1,9% від загальної суми видатків;
- культура – 4 383,9 тис. грн., що становить 3,4% від загальної суми видатків;
- Фізична культура і спорт – 2 797,0 тис. грн., що становить 2,2 % від загальної суми видатків;
- благоустрій населених пунктів – 1 193,5 тис. грн. що становить 0,9% від загальної суми видатків;
- утримання та розвиток автомобільних доріг – 156,6 тис.грн. що становить 0,13% від загальної суми видатків;
- інша діяльність (заходи громадського порядку) – 90,6 тис. грн. що становить 0,07% від загальної суми видатків.
Із загальної суми видатків загального фонду направлено:
- на заробітну плату з нарахуваннями – 115 522,0 тис. грн. що становить 89,7% від загальної суми видатків;
- на продукти харчування –1209,4 тис. грн. що становить 0,9% від загальної суми видатків;
- комунальні послуги та енергоносії – 3 655,9 тис. грн. що становить 2,8% від загальної суми видатків;
- інші виплати населенню (ліки, матеріальна допомога) – 205,4 тис. грн. що становить 0,2% від загальної суми видатків;
- окремі заходи по реалізації державних програм – 325,3 тис. грн. що становить 0,3% від загальної суми видатків;
- інші поточні видатки (придбання, послуги, інше) – 1591,8тис.грн., що становить 1,2% від загальної суми видатків;
- трансферти – 6339,8 тис. грн. що становить 4,9% від загальної суми видатків.
Станом на 1 жовтня 2021 року кредиторська заборгованість із заробітної плати та нарахування на неї працівникам бюджетних установ та оплаті за спожиті енергоносії відсутня.
Якщо говорити про бюджет 2022 року, то в порівнянні з очікуваними надходженнями за 2021 рік, у 2022 році до бюджету територіальної громади планується отримати доходів по загальному фонду менше на 7 486 669,0 грн. або на 4,4%. Як зазначено у пояснювальній записці, зменшення доходної частини бюджету відбулося через ліквідацію «районних» установ, зменшення штатної чисельності працівників, а також зменшення рівня середньої заробітної плати штатних працівників.
Основними бюджетоформуючими джерелами доходів загального фонду бюджету територіальної громади залишаються податок на доходи фізичних осіб, єдиний податок та плата за землю. Питома вага зазначених платежів в загальному обсязі надходжень до загального фонду бюджету громади на 2022рік складає 94,8%. Як бачимо, сплата цих податків напряму залежить від кожного жителя громади, який взамін хоче отримувати якісні освітні, медичні, соціальні послуги в громаді.
З бюджетом та додатками до нього можна ознайомитися на сайті селищної ради: http://bilozerka-otg.gov.ua/rishennya/
Члени виконкому внесли свої пропозиції до бюджету і вже доопрацьований документ має бути винесений на розгляд депутатської комісії, а потім затверджений на сесії у грудні.
Заслухавши інформацію заступника селищного голови з питань діяльності виконавчих органів Олександра Царюченка, виконком вирішив клопотати перед селищною радою про виділення додаткових фінансових ресурсів для проведення робіт по завершенню підготовки до роботи в осінньо-зимовий період в підвідомчих установах.
У зв’язку із пониженням ступеню Таврійської школи, виконком ухвалив рішення щодо закріплення територій обслуговування за закладами освіти – учні 5-11 класів з Таврійського та Нової Зорі будуть навчатися у Правдинській школі.
Розглянувши заяву секретаря селищної ради, виконком вирішив надати їй дозвіл використовувати особисте майно в роботі.
Також члени виконавчого комітету підтримали рішення:
- про затвердження порядку видачі довідки чи витягу про зареєстрованих у житловому приміщення осіб,
- щодо затвердження складу та положення координаційної ради з питань запобігання та протидії домашньому насильству, насильству за ознакою статі та торгівлі людьми,
- утворення інвентаризаційної комісії для перевірки стану збереження житлових приміщень, які належать дітям-сиротам або дітям, позбавленим батьківського піклування,
- надати двом неповнолітнім статусу дитини, позбавленої батьківського піклування.
Члени виконкому підтримали рішення щодо надання дозволу двом громадянам на вчинення правочинів щодо нерухомого майна (дарування, продаж будинків), де проживають неповнолітні діти. А також затвердили висновок органу опіки та піклування про доцільність позбавлення батьківських прав.
Розглянувши заяву та надані документи Галини Олександрівни Загідулліної, виконком вирішив порушити клопотання перед Херсонською обласною державною адміністрацією щодо присвоєння їй почесного звання України «Мати-героїня» за виховання 5 дітей.
Члени виконкому одноголосно підтримали рішення щодо виділення матеріальної допомоги на оперування, лікування та зубопротезування 14 мешканцям громади на загальну суму 30 тисяч гривень.
Розглянувши матеріали протоколів та постанов про адміністративні правопорушення, виконавчий комітет селищної ради затвердив накладення адміністративного стягнення у виді штрафу у розмірі 51 гривні на 1 особу за втрату паспорту внаслідок недбалого зберігання, а також затвердив накладення адміністративного стягнення у виді попередження на 8 осіб за проживання за недійсним паспортом.
Рішенням виконкому було уповноважено посадових осіб МП «Водограй» складати протоколи про адміністративні порушення при користуванні водою.
Виконком дав дозвіл на встановлення Поклонних Хрестів на в’їзді до Білозерки зі сторони м.Херсон та с.Станіслав, а також встановлення пам’ятного знаку на єврейському кладовищі біля с.Зорівка.
Елла Петренко