Пт, 18 Кві 25
13°C

Визначено найкращі рішення щодо розвитку підприємництва в Білозерській громаді

Ella 02 Лютого, 2022

28 січня у Білозерці відбувся незвичайний захід – онлайн кейс-чемпіонат з пошуку рішень. Фахівці та студенти з різних куточків країни запропонували своє бачення розвитку малого підприємництва в Білозерській громаді, а конкурсна комісія визначила переможців, які представлять свої напрацювання на гранд-фіналі кейс-чемпіонату Громад.

Нагадаємо, що Білозерська селищна рада спільно з громадською організацією «Білозерський центр регіонального розвитку» в рамках Школи відкритих інновацій від CASERS розробила кейс «Розвиток малого підприємництва в громаді: креативні професії майбутнього», до вирішення якого запросила фахівців та студентів з усієї України.

Кейсери мали запропонувати свої рішення таких непростих питань:

  • Як провести навчання мешканців, щоб допомогти їм опанувати професію, отримати роботу та зареєструвати ФОП?
  • Які активності може проводити керівництво громади для того, щоб через декілька років в громаді значно збільшилась кількість малих підприємців, які сплачують податки до місцевого бюджету?
  • Як громаді популяризувати креативні професії та віддалений фріланс?

Всього до участі у кейс-чемпіонаті зареєструвалися 28 учасників, однак рішення підготували лише 7 з них. До речі, усі вони підготовлені фахово і кожне з них вже є готовим планом дій та основою для проекту.

Так, експертка Тетяна Котенко з Кропивницького запропонувала розробити Стратегію розвитку громади як мінімум на 3 роки, в якій передбачити програми на підтримку розвитку підприємництва.

«Стратегічний план розвитку Білозерської громади було розроблено терміном до 2021 року для 5 населених пунктів і затверджено рішенням №281/506 від 26.02.2019р., – коментує в.о.селищного голови Олена Козачек. – У цьому році перед нами стоїть завдання розробити нову Стратегію розвитку для нашої великої громади, в якій маємо разом з жителями визначити пріоритетні напрямки розвитку, щоб врахувати інтереси кожного громадянина, кожного села та селища».

Команда НТУ «Дніпро» на чолі з Валентиною Молкановою запропонували проект створення школи фрілансу для навчання молоді креативним професіям та допомоги їм у започаткуванні ФОП та старті успішної віддаленої роботи. Мета навчання у школі – освоїти знання та навички, без яких слухач не стане успішним підприємцем.

Команда Ве2М – Альона Смолінкіна та Ганна Жосан  з Херсонського державного аграрно-економічного університету – бачить вирішення кейсу у розробці та створенні безкоштовної бібліотеки цифрового освітнього контенту за 5 напрямками.

Переможцями кейс-чемпіонату стали Вікторія Мельгорн з Києва та команда TEAMERS (Богдан і Яна Дмитренко) з Черкас. Кейсери склали ТОП креативних професій, які можна опанувати за 6-12 місяців та потім працювати віддалено через інтернет, а також перелік безкоштовних навчальних онлайн-ресурсів та сайтів для пошуку віддаленої роботи. Також зазначили орієнтовний розмір доходу, який може отримувати фахівець у цій сфері, та успішних підприємців, яких можна залучати у якості спікерів мотиваційних зустрічей з молоддю та майбутніми фрілансерами.

Конкурсній комісії сподобався комплексний підхід цих команд до вирішення кейсу – для керівництва громади вони навіть розробили план активностей для популяризації віддаленої роботи та залучення жителів до опанування нових креативних професій. Серед них – популяризація креативних професій серед жителів, створення освітнього майданчика для саморозвитку жителів та навчання новим професіям, організація зустрічей з успішними підприємцями, впровадження пільгового податкового періоду для новостворених підприємців, залучення роботодавців та інвесторів, експертно-консультаційна підтримка новостворених ФОПів.

«Від імені конкурсної комісії, дякую усім кейсерам за приділений час та професійність у підготовці рішень нашого кейсу. А особливо хочемо відзначити переможців – вони розробили практичний  план дій з посиланнями на сайти, розрахунками та конкретними інструкціями для керівництва громади, які призведуть до позитивних результатів», – зазначає в.о. селищного голови Олена Козачек.   

Всі учасники кейс-чемпіонату отримають сертифікати про участь та заохочувальні подарунки від агрофірми “Білозерський”, а команди переможців отримають обіцяну винагороду – можливість познайомитися з нашою громадою: відвідати унікальні інтерактивні експозиції в Білозерському музеї, набратися емоцій від прогулянки на каяках, скуштувати місцеві крафтові сири на екофермі та відомі білозерські вина.

«Завдяки кейс-чемпіонату ми не лише отримали креативні та професійні рішення для розвитку малого підприємництва в нашій громаді, а й спробували цікавий та дієвий інноваційний інструмент залучення не лише своїх, а й зовнішніх експертів до вирішення наших місцевих проблем. Це новий досвід для нашої громади і дуже результативний. Участь у чемпіонаті фахівців з різних куточків України – цьому підтвердження”, – розповідає голова ГО «Білозерський центр регіонального розвитку», членкиня конкурсної комісії Елла Петренко.   

*Кейс-чемпіонати — формат пошуку відкритих інноваційних рішень, що допомагає залучати зовнішніх експертів до вирішення викликів громад в економіці, фінансах, туризмі, освіті, культурі та інших сферах. Громади отримують нові нестандартні рішення, а зовнішні фахівці, мешканці громад, студенти, стартапери, галузеві експерти, науковці, викладачі – практичний досвід.

Кейс-чемпіонат проходив в межах проєкту “Школа відкритих інновацій для Громад” що реалізується ГО «КЕЙСЕРС» в межах проєкту «3D Project: Розвиток попри перешкоди. Стійке громадянське суспільство в часи пандемії та в майбутньому», що виконується Фондом Східна Європа за фінансової підтримки Європейського Союзу.

Наталя Свирида