Як на Івана, та на Купала, Білозерська громада святкувала
Вечір 9 липня вніс у життя білозерської громади яскраві барви. І все це завдяки святу Івана Купала, організованого відділом освіти, культури, молоді та спорту Білозерської селищної ради на березі Білого озера. Гості сповна насолодилися концертно-розважальною програмою та зробити безліч пам’ятних фото.
Підготовка до свята розпочалася заздалегідь. Як розповідає директор Білозерського будинку культури Олена Нефьодова, нову вуличну сцену почали монтувати сцену ще зранку, на пляж звезли столи, стільці, лавки, фотозони. Депутат Андрій Спіцин забезпечив електроенергією і освітленням, а шериф Дмитро Гончаренко спорудив дерев’яну конструкцію для багаття. Працівники закладів культури нашої громади відповідали за естетичне оформлення майданчика та проведення свята. Директори Правдинського і Миролюбівського СБК Наталя Савицька і Наталя Кеніг власноруч виготовили квіти, якими прикрасили сцену. А їхні колеги з Велетенського СБК зробили величезного Купала. Запальні дівчата із Дніпровського СБК та бібліотеки в образі відьом провели для гостей ігрову програму. Цікаву фотозону підготували білозерські бібліотекарі. Декором човна Водяника займався Центр творчості дітей, юнацтва та молоді.
Яскравим моментом свята стала презентація купальського вінка, у якій взяли участь красуні з різних куточків громади. Піднесений настрій гостям подарували вокальний ансамбль Правдинського СБК, хореографічні колективи Дніпровського і Велетенського СБК, вокальні гурти Білозерського СБК, зразковий хореографічний колектив «Фієста» Білозерської мистецької школи і ветеранський ансамбль «Берегиня». З роллю ведучої чудово впоралася методист Білозерського СБК Інна Рижкова.
10 липня свято Івана Купала відзначали у Надеждівці. Ведучими концертної програми були директор Надеждівського БК Світлана Кошолап і завідуюча бібліотекою Лілія Андрійчук. Староста села Олександр Івченко привітав всіх зі святом та вручив приємні подарунки присутнім на ім’я Іван. Також на заході згадали про місцевих іменинників, які народились 7 липня. Бурними оплесками надеждівці зустрічали учасників концертної програми – лауреата українських конкурсів, херсонську співачку Вікторію Кумановську, громадську діячку, співачка Світлана Гаврилів зі Станіслава, ветеранський ансамбль «Берегиня» та Людмилу Гриненко з Розливу. Місцеві артисти підготували тематичне театралізоване дійство та продовжили концертну програму. Приватний підприємець Сергій Торопенко організував продаж смаколиків.
Свята дійсно об’єднують громаду.
Звідки нова вулична сцена? Глядачі, котрі завітали на свято Івана Купала у Білозерці, звернули увагу на сучасну вуличну сцену. Розмови про необхідність її придбання ходили дуже давно. Хто допоміг втілити мрію місцевих артистів у життя? Як розповіла голова громадської організації «Білозерський центр регіонального розвитку» Елла Петренко, придбання сцени стало можливим завдяки реалізації грантового проекту “Park Fest у Білозерці”.
Відповідну ініціативу громадської організації підтримало управління освіти, культури, молоді та спорту Білозерської селищної ради. На частину матеріалів та послуги з виготовлення сцени із селищного бюджету виділили 46 537,87 грн., ще 35 000 грн. надали донори. «Цей проект став викликом для нас та нашої організації, – ділиться Елла Петренко, – Викликом, який ми подолали завдяки налагодженню партнерських відносин із депутатським корпусом Білозерської селищної ради та управлінням освіти, культури, молоді та спорту. Дуже вдячна начальнику управління Ірині Козльонковій за підтримку та адвокацію нашого проекту, а також депутатам селищної ради, які підтримали рішення про виділення коштів. Незважаючи на фінансові труднощі, затримкою оплати за виготовлення сцени, нам все ж таки вдалося реалізувати проект і громада отримала сучасний майданчик для культурного дозвілля».
Створення вуличної сцени стало можливим в рамках проєкту «Зміцнення міжсекторальної співпраці для соціальної згуртованості» (SC3), покликаного забезпечити ефективне подолання викликів і реалізацію перспективних можливостей в галузі розвитку на місцевому рівні шляхом покращення співробітництва між організаціями громадянського суспільства (ОГС) та місцевими органами влади (МОВ) в Україні. Він здійснюється Британською Радою спільно з трьома досвідченими спів-заявниками (ОГС): НУО «Міцна громада», НУО «Молодіжна Платформа», та Херсонським обласним благодійним фондом «Об’єднання», що розміщуються на сході, заході та на півдні України відповідно. Проєкт здійснюється на всій території країни, яка перебуває під контролем Українського Уряду (підконтрольній Уряду території, ПУТ), в тому числі на ПУТ Донецької і Луганської областей.
Вітаємо, ви дочитали до кінця матеріал «Білозерка.Інфо» – незалежного та впливового інтернет-видання. Якщо вам сподобався цей текст, пропонуємо підтримати нас щомісячним внеском від 25 гривень. За ціною лише однієї чашечки кави, ви підтримаєте роботу усієї редакції і допоможете зробити наші громади ще більше відкритими, читачів – більш обізнаними, а діяльність влади – прозорішою.