Пт, 10 Січ 25
9°C

Як отримати грант на власну справу

Наталія Свирида 17 Квітня, 2023

Урядова програма єРобота пропонує отримати грант до 8 мільйонів гривень на розвиток власної справи. Цією можливістю вже скористалися понад 23 тисячі українців.

Найбільше заявки подавали за такими трьома напрямками:
⁃ «Своя справа» — 20 318 заяв;
⁃ «Новий рівень» — 2 141 заява;
⁃ «Свій сад» та «Своя теплиця» — 453 заяви.
Оскільки гранти надаються для створення нових робочих місць, це і є основною вимогою.
Отримувач гранту «Своя справа» зобов‘язаний забезпечити щонайменше одне робоче місце. Для гранту «Новий рівень» потрібно створити до 25 робочих місць. Грант «Свій сад» зобов‘язує забезпечення працевлаштування 6-10 постійних та 125-425 сезонних працівників, залежно від культури та площі насаджень.
Отримувач гранту «Своя теплиця» має створити від 40 робочих місць.

На сайті https://erobota.diia.gov.ua/ детальніше розповідають про такі гранти, як «ІТ-стартап» та «Старт в ІТ».

«Грантові програми єРобота – це дієва допомога від держави для відновлення, створення власної справи з нуля, реалізації амбітних проєктів, генерування нових робочих місць та здобуття потрібних на ринку праці спеціальностей», – пишуть на сайті єРобота.

Для подання заявки необхідно вказати дані про себе і завантажити бізнес-план на порталі Дії.

«Минулого року 3 300 українців отримали від держави підтримку у вигляді мікрогрантів від 50 до 250 тис. грн. на реалізацію своїх бізнес-ідей. І цього року ми продовжуємо програму. Уряд готовий підтримати кожного українця, який має бажання зайнятись підприємництвом, надаючи йому безповоротну фінансову допомогу. Таким чином ми інвестуємо в розвиток малого бізнесу та активізацію економіки, а також стимулюємо покращення ситуації на ринку праці, адже ці підприємці створять десятки тисяч нових робочих місць”, – повідомляє Перший віце-прем’єр-міністр України – Міністр економіки Юлія Свириденко.

Серед учасників державної програми, в рамках якої можна отримати грант на розвиток власної справи, родина Михайла та Вікторії Новицьких із Херсону. До повномасштабного вторгнення росії вони мали власний бізнес – друкарню, медіахолдинг, який видав найбільший тираж газет в Україні. Після початку воєнних дій на території Херсонщини подружжя змушене було переїхати до Рівного.
Там пара вирішила розпочати бізнес з нуля та подали заявку на грант за програмою «Власна справа». В результаті отримали кошти від держави та відкрили книгарню в центрі Рівного, яка стала доволі популярною у місті, особливо серед молоді.

Прийом заявок на участь у програмі продовжується, тож кожен українець має можливість відкрити власний бізнес: erobota.diia.gov.ua (https://erobota.diia.gov.ua/)

Наталія Свирида

Статті автора