Як створити прийомну сім’ю в Україні
Для того, щоб стати прийомною матір’ю або батьком та взяти під свою опіку дитину, необхідно виконати певні вимоги.
Про механізм створення прийомної сім’ї повідомило Міністерство реінтеграції у Telegram.
Прийомною родиною вважається подружжя або окрема особа, які добровільно за плату взяли на виховання і спільне проживання від одного до чотирьох неповнолітніх. Створення прийомної сім’ї займає від 6 місяців до 1,5 року.
Для цього треба зробити наступне:
1. Звернутися до Служби у справах дітей або Центру соціальних служб (ЦНАПу) за місцем проживання. Після цього подати необхідні документи.
2. Пройти обстеження житлово-побутових умов, яке проводить спеціаліст Центру соціальних служб.
3. Завершити навчання, що триватиме 72 години. Особа або подружжя отримує довідку та рекомендацію Центру соцслужб щодо включення у Єдиний банк даних.
4. Отримати рішення про створення прийомної родини.
5. Стати на облік прийомних батьків у Службі у справах дітей за місцем проживання та отримати направлення на знайомство з дитиною.
6. Встановити контакт з неповнолітніми та пройти етап влаштування.
7. Отримати послуги соцсупроводження.
- Уряд планує розширити перелік категорій ВПО, які претендуватимуть на виплати. Це стосуватиметься дітей, які влаштовані в сім’ї патронатного вихователя; патронатних вихователей; дітей, тимчасово влаштованих у родині родичів, знайомих, прийомній сім’ї, дитбудинку сімейного типу, тяжкохворих, у яких не встановлена інвалідність, та інших категорій осіб.
- Громадяни, оселі яких були пошкоджені або зруйновані через бойові дії, можуть отримати житловий сертифікат. Для цього потрібно подати звернення в електронній або паперовій формі.
- Розмір соцдопомоги для дітей загиблих військових-добровольців був збільшений. Такі неповнолітні з 1 квітня отримуватимуть 7800 гривень.