Як узимку зігрітися без світла та газу: перевірені методи
На сьогодні все актуальнішим стає питання обігріву квартири, кімнати без газу та електрики, коли батареї залишаються холодними, коли нема електроенергії.
Тож розглянемо основні способи не замерзнути у разі відсутності можливості скористатися традиційними способами опалення.
Буржуйка. Найоптимальніший варіант за кількістю тепла, яке виробляється: можна підтримувати комфортну температуру на великій площі. Ще один плюс у тому, що буржуйки підходять для приготування їжі. Серед вагомих недоліків – підвищена пожежна небезпека, тому краще мати обов’язково вогнегасник. Також для буржуйки потрібні дрова. Також мінусом є те, що буржуйки не можна використовувати у багатоквартирних будинках.
Свічковий обігрівач. Цей варіант не є надто ефективним, та таки краще, ніж нічого. Складається з трьох керамічних квіткових горщиків, які складені один в один і з’єднані між собою металевим болтом або штифтом. Під ними ставлять свічку, спиртовий пальник або таблетку сухого спирту. Конструкція нагрівається, тепло акумулюється. Звичайно, не варто очікувати, що з допомогою такого девайсу вдасться підняти температуру в приміщенні більше, ніж на кілька градусів. Недоліком свічкових обігрівачів є те, що збирати їх доведеться самому.
Траншейні (окопні) свічки. Простий варіант, який легко зробити своїми руками. Знадобиться консервна банка, картон та парафін. Великі траншейні свічки дозволяють прогріти невелику кімнату. Варто розуміти, що кількість енергії, що виробляється, залежить від кількості від кількості картону. Мінус – такі свічки утворюють кіптяву.
Індивідуальні засоби обігріву
Грілка. Якщо є доступ до гарячої води або можливість регулярно її гріти, то одній людині можна зігрітися з допомогою грілки, або звичайної пластикової пляшки. Варто наповнити гарячою водою, загорнути в рушник (щоб знизити втрати тепла) – і гієтеся кілька годин.
Хімічні грілки. Це пакет з рідиною, яка при активації дає екзотермічну хімічну реакцію – застигає з виділенням тепла. Нормально зігрітися не дадуть (зазвичай ефективно віддають тепло протягом 30-40 хвилин), але врятують замерзлі руки. Зверніть увагу, що не всі хімічні грілки є багаторазовими.
Також варто подбати про термоізоляцію вікон і дверей. Ті місця, звідки “дме хурделиця”, можна проклеїти скотчем чи герметиком. Якщо на дверях немає лиштви то треба таки встановити її. Адже вона служить додатковим бар’єром від холоду. На вікнах приділяють особливу увагу відкосам — старі пластикові можуть з часом деформуватися та на них з’являться мікротріщини, через які в приміщення потраплятиме холод. Варто замінити їх чи проклеїти герметиком-ущільнювачем.
Нехай усім українцям цієї зими буде тепло і всі описані девайси не знадобляться!