Як вступити до Київського національного університету імені Тараса Шевченка
Сьогодні перед випускниками шкіл стоїть нелегке завдання – визначитись із майбутньою професією. Найчастіше велику роль при цьому виборі відіграють батьки, котрі тим чи іншим способом намагаються допомогти абітурієнтові обрати шлях.
Багато випускників наших шкіл подають заяви до закладів вищої освіти без розуміння та усвідомлення того, ким саме вони хочуть стати. Але в 16-17 років не мати чіткої визначеності, що саме ти робитимеш наступні 10 років – цілком нормально, адже в сучасному світі все постійно змінюється.
У свій час із вибором університету та фаху мені допомогло навчання в Українській академії лідерства. Я закінчив десятимісячний курс програми з розвитку молоді. Цей досвід допоміг мені краще усвідомити, до чого я прагну та хочу долучитись.
Наразі я – студент 4-ого курсу Київського національного університету імені Тараса Шевченка. Навчаюсь на факультету психології за спеціальністю 231 “Соціальна робота” (освітньо-професійна програма “Соціальна робота”). Я не буду довго розповідати про те, що КНУ імені Т. Шевченка є найкращим та найбільшим закладом вищої освіти в Україні. Він має 20 структурних підрозділів та близько 30 000 студентів, а також готує спеціалістів освітніх рівнів “бакалавр” та “магістр” на основі 500 освітньо-професійних програм.
Хочу акцентувати свою увагу на тому, як випускникам Херсонської області потрапити до нас на бюджетну форму навчання, адже в умовах сьогочасних реалій – це надзвичайно важливо. Не всі батьки можуть собі дозволити оплату контрактної форми навчання, цінник якої варіюється від 25 000 до 100 000 гривень.
Коли я в 2020 році вступав на спеціальність “Соціальна робота”, вона для мене, чесно кажучи, якось не звучала. Ну хто такий соціальний робітник? Людина, котра в управлінні праці та соціального захисту населення сидить з незадоволеним обличчям? Чи людина, котра роздає гуманітарку? Чи особа, що забирає дітей із сімей? Я багато в чому переважно теж так думав.
Проте важливо розуміти, що фах соціального працівника – це насамперед про роботу з людьми. Це і робота в міжнародних агенціях та фондах, це про створення соціальної політики та соціальних програм, це діяльність про людей і для людей. Це про створення соціальних бізнесів, розвиток корпоративної культури та побудову соціальної держави, де людина, її честь та гідність – на першому місці.
Цьогоріч, як і багато років поспіль, факультет психології чекає абітурієнтів для навчання за цим фахом, пропонуючи велику кількість бюджетних місць (“Соціальна робота” – 43 минулого року, та “Соціальна педагогіка” – 14 минулого року). І я запрошую, дійсно, щиро запрошую до нас на навчання випускників ЗПЗСО з громад Херсонської області. Як мінімум – здобути якісну освіту провідного ЗВО України, а як максимум – долучитись до неймовірної спільноти студентів, котрі змінюють країну вже зараз.
Минулорічні середні прохідні бали на бюджет на обидві спеціальності складали в середньому 140-150 балів, що не є вкрай високим показником, хоча державне замовлення на ці спеціальності зросло цьогоріч по Україні (“Соціальна робота” – з 796 до 996 осіб, для підготовки соціальних працівників).
Також хотів окреслити важливі моменти подачі заяв на бюджет:
- Прийом заяв для участі в конкурсному відборі від вступників: 19 липня – 31 липня (до 18.00);
- При подачі заяв не забувайте вказувати пріоритетність заяви (раджу від себе ставити дві наші спеціальності 231 Соціальна робота (ОПП “Соціальна робота” та ОПП “Соціальна педагогіка”) на перші дві приоритетні позиції, щоб мати більший шанс отримати бюджетне місце.
- До 19 липня також зателефонуйте до нашої приймальної комісії (Телефон: +380(44)-521-35-09, ОС “Бакалавр”: (044) 481-45-74), та повідомте про те, що ви маєте право застосувати квоту 2, адже більшість наших громад внесені до переліку тих, які розташовані в районі проведення воєнних дій.
Вступайте до чату абітурієнтів, де ми, студенти, консультуємо абітурієнтів зі всіх питаннь.
Також додаю детальну відеоінструкцію, як подавати заяви на вступ і подкаст про соціальну роботу, щоб детальніше ознайомитись із фахом.
У нас неймовірно дружнє студентське середовище, що дозволяє розвиватись поза навчальним процесом, зручні гуртожитки, а також кваліфікований викладацький склад, котрий постійно розвивається разом із молоддю.
Один посил для батьків випускників: будь ласка, не бійтесь відпускати їх в доросле самостійне життя. Не стримуйте їх потенціал заради власного комфорту. Україні потрібна свідома та освічена молодь, котра розвивається як особистісно, так і професійно.
Якщо будуть якісь питання чи уточнення – звертайтеся до мене особисто в Телеграмі за ніком @dshchohol.
Чекаємо на майбутніх фахівців із соціальної роботи та соціальної педагогіки в нашому університеті!
Данило ЩОГОЛЬ,
перший заступник голови
студентського парламенту факультету психології